Kerio i blokada polaczenia

Od paru dni walcze z udostepnieniem polaczenia sieciowego i okazalo sie,ze wszystko mam dobrze tylko Kerio skutecznie je blokuje!Prosze mi pomoc co mam zrobic jesli na stacjonarnym jest KAV+Kerio a na laptopie Kerio+Norton 2005.Ktore mam wylaczyc(czy moga byc tu i tu?) i jak skonfigurowac Kerio zeby pozbyc sie tej blokady.Z laptopa nie moge odinstalowac bo podlaczam sie rowniez do netu bezposrednio.W tej chwili wylaczylam firewall na stacjonarnym a mam wlaczony na laptopie i tylko w ten sposob on dziala,tj ma polaczenie z netem,jak wlacze odwrotnie to niestety go brak.

Masz przyklejony temat: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=35065

To wygląda w większości tak:

1 Zakładka ochrona sieci

2 Filtr pakietów.

3 Dodaj i pokaż … exe i powinno być Ok

miałam ten sam problem

na karcie ochrona, odptaszyłam - włacz ochronę sieci i zadziałało

"Przyklejony"znam od dawna,Kerio uzywam caly czas,skonfigurowany ok.Dodalam do zaufanych adres IP drugiego kompa i dalej polaczenie na nim jest jedynie jak wylacze na serwerze firewall.Co do Twojej rady to szukam i nie wiem co mam dopuscic?-ktore “exe”???Przydaloby sie cos co jest polaczeniem Lan ale tego w aplikacjach nie widze.

Wylaczenie ochrony sieci dziala ale nie wiem czy tak jest poprawnie?

A masz włączoną opcje:

Ochrona Sieci-Zaawansowane-Włącz tryb wspołdzielenia łącza…(to zaznacz)

:?

Nie moge wlączyć tej opcji,jest nieaktywna.Kerio mam ponad rok a to działa w wersji platnej lub przez okres 30 dni.

widzę że Ci się bardzo nudzi.

Następne odpowiednio nagrodzę :twisted:

Złączono Posta : 14.12.2005 (Sro) 20:03

To po co Ci w takim układzie Kerio ??