Kerio konfiguracja

zapoznałem się z tym tematem

kerio konfiguracja

oprócz dwóch spraw wszystko ustawiłem jak należy

a mianowicie

tego kroku nie było w ogóle, nie zostałem o nic zapytany

3) Konfiguracja

Właściwy proces konfiguracji rozpoczyna się po restarcie systemu. Na samym początku wyświetla nam się okienko o nazwie Nowy interfejs sieciowy lub adres IP sieci. I pada pytanie - czy ten interfejs jest podłączony do zaufanej sieci. Opcję Tak, jest zaznaczymy tylko i wyłącznie wtedy, gdy Kerio poda dane, które należą do sieci lokalnej (na przykład połączysz się z siądadem kabelkiem). Wszystkie inne opcje bezwzględnie powinny mieć odzwierciedlenie w postaci zaznaczonej opcji Nie, nie jest, ponieważ chcemy się łączyć z internetem, a Kerio ma nas bronić przed nią właśnie.

następnie czy w tej zakładce jest wszystko jak należy?

aplikacje

czy wszystko będzie działało ok?

nie używałem jeszcze tego firewalla, więc proszę o wyrozumiałość i w miarę proste odpowiedzi

pozdrawiam

nowy10

Porównując sugerowaną w opisie konfigurację, a Twoje ustawienia, można stwierdzić, że nie całkiem zastosowałeś się do podanych zasad.

Przy okazji mam pytanie - korzystasz z dwóch antywirów, czy ikona noda32 jest nieaktywna ? - jeżeli tak - to usuń. Jawę osobiście w ogóle wyłączyłem automatyczną aktualizacje, ale to oczywiście w/g uznania.

U mnie to wygląda tak :20061223073730ky1.th.jpg

Kerio spisuje się bardzo dobrze, trzyma ustalone reguły, nie wypuszcza żadnej aplikacji, której nie udzielę zgody na łączenie z siecią .

Sumując - dla mnie jest świetny - wierzę, że Ty też będziesz z niego zadowolony.

Pozdrawiam

To wejdź w Konfiguracja -> Ochrona sieci -> Zaufana strefa

I tam sprawdź, czy kwadraciki po prawej stronie są zaznaczone czy puste.

Mają być puste, wszystkie.

W całej kolumnie Zaufane możesz zmienić znaczniki na krzyżyki , ale oprócz ostatniego wiersza - Dowolna aplikacja. Tu zostaw wszędzie znaki zapytania. Zerknij na screena Agaton i zobacz, jak ma zaznaczone.

Ale są to zmiany kosmetyczne, reszta powinna być ok.