Kerio - zawieszanie konfiguracji


(Marekste) #1

Witam !!

niedawno zainstalowalem Kerio Personal Firewall i gdy klikam PPM na ikonke obok zegara i wybieram Konfiguracja to program mi sie zawiesza poprostu.... co moze byc tego przyczyna i co zrobic zebym mogl go skonfigurowac... ;/ prosze o jak najszybsza pomoc w tej sprawie :slight_smile: :slight_smile:


(adpawl) #2

Wchodzisz w Konfig, zakładka Przegląd > Połączenia…potem prawoklik w okienku i odznaczasz: rozpoznaj adres…możesz (ale nie musisz) też odznaczyć: rozpoznaj porty i rozpoznaj protokoły…

Przyczyną chwilowego zawiasu jest długotrwałe rozpoznawanie (translacja) adresów - szczególnie uciążliwe gdy korzystasz z p2p (z racji ogromnej ilosci połączeń) :wink:


(Marekste) #3

wiec na czas konfiguracji wylaczyc p2p tak?? :stuck_out_tongue: bo u mnie non stopa dziala :smiley:


(adpawl) #4

nie musisz go ruszać …wystarczy że odznaczysz w kerio roazpoznawanie adresów + ewentualny restqart firewalla i powinno być ok.

…w razie czego tu masz screena


(Marekste) #5

ale w tym rzecz ze jak klikam na konfiguracje to mi sie program zawiesza i nie moge go skonfigurowac wiec co zrobic zeby jak klikne konfiguracja to zeby sie nie zawiesil :slight_smile:


(adpawl) #6

jak się przywiesi, to zostaw kompa na chwilę w spokoju… po minutce, czy tam paru minutkach okno kerio wyświetli się całkowicie - wtedy dopiero zrobisz co napisałem :wink:

…jeżeli zdecydujesz się wcześniej jednak na wyłączenie p2p, to powinno to trwać nieco krócej.


(Marekste) #7

aha rozumiem ;] dzieki za pomoc ;]