Kerio - zawieszanie konfiguracji

(Marekste) #1

Witam !!

niedawno zainstalowalem Kerio Personal Firewall i gdy klikam PPM na ikonke obok zegara i wybieram Konfiguracja to program mi sie zawiesza poprostu.... co moze byc tego przyczyna i co zrobic zebym mogl go skonfigurowac... ;/ prosze o jak najszybsza pomoc w tej sprawie :slight_smile: :slight_smile:

(adpawl) #2

Wchodzisz w Konfig, zak艂adka Przegl膮d > Po艂膮czenia....potem prawoklik w okienku i odznaczasz: rozpoznaj adres...mo偶esz (ale nie musisz) te偶 odznaczy膰: rozpoznaj porty i rozpoznaj protoko艂y...

Przyczyn膮 chwilowego zawiasu jest d艂ugotrwa艂e rozpoznawanie (translacja) adres贸w - szczeg贸lnie uci膮偶liwe gdy korzystasz z p2p (z racji ogromnej ilosci po艂膮cze艅) :wink:

(Marekste) #3

wiec na czas konfiguracji wylaczyc p2p tak?? :stuck_out_tongue: bo u mnie non stopa dziala :smiley:

(adpawl) #4

nie musisz go rusza膰 ...wystarczy 偶e odznaczysz w kerio roazpoznawanie adres贸w + ewentualny restqart firewalla i powinno by膰 ok.

...w razie czego tu masz screena

(Marekste) #5

ale w tym rzecz ze jak klikam na konfiguracje to mi sie program zawiesza i nie moge go skonfigurowac wiec co zrobic zeby jak klikne konfiguracja to zeby sie nie zawiesil :slight_smile:

(adpawl) #6

jak si臋 przywiesi, to zostaw kompa na chwil臋 w spokoju... po minutce, czy tam paru minutkach okno kerio wy艣wietli si臋 ca艂kowicie - wtedy dopiero zrobisz co napisa艂em :wink:

...je偶eli zdecydujesz si臋 wcze艣niej jednak na wy艂膮czenie p2p, to powinno to trwa膰 nieco kr贸cej.

(Marekste) #7

aha rozumiem ;] dzieki za pomoc ;]