Kernel driver not installed (rc=-1908) atergos

Virtualbox wyrzuca taki błąd. Co dodać? Kernel driver not installed (rc=-1908)

W systemie fizycznym czy wirtualnym?

po kolei:
pacman -S virtualbox
pacman -S virtualbox-host-modules

dkms autoinstall

modprobe vboxdrv

Działa.

1 polubienie

Witam. Podczepiam się pod temat. Mam taki sam problem na Ubuntu 16.04. Virtualbox wywala taki błąd przy uruchamianiu maszyny. Problem jest z instalacją virtualbox-dkms. Nie ładuje modułu. Próbowałem przeinstalowywać wszystko i na różnych kernelach i nie działa. Wcześniej śmigało a od czasu którejś aktualizacji systemu nie działa. Reinstalacja systemu nie wchodzi na razie w grę.

@anon62638476 Czy wykonałeś polecenie o które prosi VB?

Tak próbowałem i pozostałe polecenia również nie skutkują. Pojawia się więcej błędów przy reinstalacji VB i dkms

Wpisz teraz “sudo modprobe vboxdrv” i odpal VirtualBoksa.

Na zrzucie jest wynik tego polecenia :slight_smile:

Wybacz, przegapiłem.
Spróbuj doinstalować linux-headers i dopiero odpalić przebudowanie modułów vboksa.

To też już zrobiłem i za każdym razem te same błędy :frowning:

Wynik polecenia:
id

Edycja:
Widać że 6 pakietów jest niezaktualizowanych.
Przed jakąkolwiek ingerencją w system powinno się go zaktualizować by mieć pewność że nie to było powodem problemów.

Akurat te pakiety do aktualizacji to zestaw ikon, network manager i reszta mało istotna w tym przypadku, pojawiły się dopiero dzisiaj do aktualizacji a problemy z VB występują od tygodnia :frowning:
Jak nic nie zadziała to spróbuję na innym dysku na innym systemie bo tego nie mogę w chwili obecnej przeinstalować.

Pokaż zawartość plików, o których mowa na obrazku drugim od góry po prawej stronie. Po słowie ERROR: masz podane dwa pliki.

NIe wstawiaj zrzutu ekranu tylko użyj np. pastebin.com, a tutaj podaj tylko link.

Pomogło tylko przeinstalowanie systemu, inne operacje nie dawały rezultatów. Co było przyczyną? nie wiadomo.