Kernel panic - not syncing: Attempted to kill init!

Witam dostałem od koleżanki laptopa starego, bo kupiła sobie nowego. I mam z nim taki problem o to

Model: BENQ Joybook P51E

Procesor: AMD Sempron 1.800

nVidia GeForce: 6100, 128 MB

Dysk: Hitachi SATA 320 GB

Problem:

Zainstalowałem Windowsa Xp, instalacja przebiegała pomyślnie, standardowo. Po zainstalowaniu systemu uruchomiłem go, zaczął się ładować. Pojawiło się logo botowania Windowsa i nagle nastąpił restart systemu, niebieski ekran z białymi napisami na ułamek sekundy. Komputer zapętla się tak, tzn uruchamia się do ekranu botowania, wywala błąd po czym odpala od nowa itd.

Podsumowując:

Przy instalacji, pliki z dysków botujących Ubuntu jak i Windowsa prawidłowo sie ładują i instalują na dysku. Problem jest tylko z odpaleniem zainstalowanego systemu na dysku.

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Nie wiem czy to Problem fizyczny, czy też systemowy.

Przeinstalowałem system na Ubuntu 12.04, po odpaleniu wyskakuje komunikat

Kernel panic - not syncing: Attempted to kill init!

Na zdjęciu jest troche ucięty:

dsc0123m.jpg

Taki sam ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Na początek przetestuj RAM memtestem (znajdziesz go np. na SystemRescueCD).

1. Przetestować Ramy

  • Test pozytywny, zrobiłem to już wcześniej

Sprawdź w BIOSie czy nie masz włączonych jakichś niestandardowych opcji dot. szyfrowania dysku/zabezpieczeń TPM.

Jeśli tak, to wyłącz i spróbuj ponownie odpalić system.

Ustawiałem fabryczne ustawienia biosu, więc ta opcja się wyklucza, aby było jakieś szyfrowanie dysku

ubuntu live działa? (tj bez dysku)

Wyciągnąłem dysk całkowicie i odpaliłem ubuntu z płyty. I wszystkie symptomy były podobne, zachowuje się tak jak czytany system z dysku.

To spróbuj uruchomić Linuksa (może być Ubuntu Live) z parametrami kernela: “noapic nolapic”.

Mógłbyś jaśniej ? chodzi ci o konsole ? Bo nie rozumiem za bardzo co uruchomić, z płyty uruchomić ? pewnie stanie się to co do tej pory się działo. Czyli odpali i nic nie będzie można na nim zrobić ? Czy to może być wina karty graficznej ? Że przy ładowaniu np jak miaęłm instalke windowsa restartował się przy botowaniu ? A przy ubuntu, strasznie zwalnia botowanie, i jak już odpala system to praktycznie w miejscu stoi ? Hmm chyba raczej nie…

Nie, w Ubuntu Live masz możliwość przekazania dodatkowych parametrów kernela - chyba klawisz F6 przy bootowaniu.

Ewentualnie klawisz ESC lub TAB - nie pamiętam dokładnie, musiałbym sprawdzić.

Dodane 23.12.2012 (N) 12:06

Dobrze pamiętałem - klawisz F6 i wybierz spacją opcje “noapic”, “nolapic” i “acpi=off”.

Ok miałeś racje wyświetliła mi się lista w białym okienku

  1. acpi=off

  2. noapic

  3. nolapic

  4. edd=on

  5. nodmraid

  6. nomodeset

7.Tylko wolne oprogramowanie

Zaznaczyłem te wszystkie trzy opcje, jak to teraz zatwierdzić ?

Wystarczy najpierw ESC, a następnie ENTER.

Ok cofnąłem i dałem rozruch bez instalacji. Zobaczymy co będzie dalej

I chyba wiele z tego nie będzie, uruchamiał się w mniejszej rozdzielczości, nawet dodatkowa dioda się zapaliła na obudowie. Ale nic ekran całkowicie czarny chyba ten laptop to jedn wielki złom. No bo co może być zrąbane ?!?

Być może trzeba zaktualizować BIOS - prawdopodobnie ma jakieś problemy z kompatybilnością.

Ale nie wiem czy do tego notebooka znajdziesz w miarę świeżą wersję BIOSu.

Znalazłem coś ciekawego na temat tego modelu komputera

Wynika z tego, że ustarka leży po stronie karty graficznej, więc jak zabrać się za jej diagnostykę jaki program wykorzystać ? Komputer oczywiście przeczyściłem starannie, ale to mogłoby tłumaczyć, czemu przy windowsie przy botowaniu systemu restartował się. I możliwe, że ten czarny ekran który jest przy linuksie to też sprawa karty graficznej ?!? Co o tym sądzisz ?