Kernel panic - not syncing: Attempted to kill init!

(Taki sam) #1

Witam dostałem od koleżanki laptopa starego, bo kupiła sobie nowego. I mam z nim taki problem o to

Model: BENQ Joybook P51E

Procesor: AMD Sempron 1.800

nVidia GeForce: 6100, 128 MB

Dysk: Hitachi SATA 320 GB

Problem:

Zainstalowałem Windowsa Xp, instalacja przebiegała pomyślnie, standardowo. Po zainstalowaniu systemu uruchomiłem go, zaczął się ładować. Pojawiło się logo botowania Windowsa i nagle nastąpił restart systemu, niebieski ekran z białymi napisami na ułamek sekundy. Komputer zapętla się tak, tzn uruchamia się do ekranu botowania, wywala błąd po czym odpala od nowa itd.

Podsumowując:

Przy instalacji, pliki z dysków botujących Ubuntu jak i Windowsa prawidłowo sie ładują i instalują na dysku. Problem jest tylko z odpaleniem zainstalowanego systemu na dysku.

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Nie wiem czy to Problem fizyczny, czy też systemowy.

Przeinstalowałem system na Ubuntu 12.04, po odpaleniu wyskakuje komunikat

Kernel panic - not syncing: Attempted to kill init!

Na zdjęciu jest troche ucięty:

dsc0123m.jpg

(Agatonster) #2

Taki sam ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(soal) #3

Na początek przetestuj RAM memtestem (znajdziesz go np. na SystemRescueCD).

(Taki sam) #4

1. Przetestować Ramy

• Test pozytywny, zrobiłem to już wcześniej

(soal) #5

Sprawdź w BIOSie czy nie masz włączonych jakichś niestandardowych opcji dot. szyfrowania dysku/zabezpieczeń TPM.

Jeśli tak, to wyłącz i spróbuj ponownie odpalić system.

(Taki sam) #6

Ustawiałem fabryczne ustawienia biosu, więc ta opcja się wyklucza, aby było jakieś szyfrowanie dysku

(darian) #7

ubuntu live działa? (tj bez dysku)

(Taki sam) #8

Wyciągnąłem dysk całkowicie i odpaliłem ubuntu z płyty. I wszystkie symptomy były podobne, zachowuje się tak jak czytany system z dysku.

(soal) #9

To spróbuj uruchomić Linuksa (może być Ubuntu Live) z parametrami kernela: "noapic nolapic".

(Taki sam) #10

Mógłbyś jaśniej ? chodzi ci o konsole ? Bo nie rozumiem za bardzo co uruchomić, z płyty uruchomić ? pewnie stanie się to co do tej pory się działo. Czyli odpali i nic nie będzie można na nim zrobić ? Czy to może być wina karty graficznej ? Że przy ładowaniu np jak miaęłm instalke windowsa restartował się przy botowaniu ? A przy ubuntu, strasznie zwalnia botowanie, i jak już odpala system to praktycznie w miejscu stoi ? Hmm chyba raczej nie...

(soal) #11

Nie, w Ubuntu Live masz możliwość przekazania dodatkowych parametrów kernela - chyba klawisz F6 przy bootowaniu.

Ewentualnie klawisz ESC lub TAB - nie pamiętam dokładnie, musiałbym sprawdzić.

-- Dodane 23.12.2012 (N) 12:06 --

Dobrze pamiętałem - klawisz F6 i wybierz spacją opcje "noapic", "nolapic" i "acpi=off".

(Taki sam) #12

Ok miałeś racje wyświetliła mi się lista w białym okienku

1. acpi=off

2. noapic

3. nolapic

4. edd=on

5. nodmraid

6. nomodeset

7.Tylko wolne oprogramowanie

Zaznaczyłem te wszystkie trzy opcje, jak to teraz zatwierdzić ?

(soal) #13

Wystarczy najpierw ESC, a następnie ENTER.

(Taki sam) #14

Ok cofnąłem i dałem rozruch bez instalacji. Zobaczymy co będzie dalej

I chyba wiele z tego nie będzie, uruchamiał się w mniejszej rozdzielczości, nawet dodatkowa dioda się zapaliła na obudowie. Ale nic ekran całkowicie czarny chyba ten laptop to jedn wielki złom. No bo co może być zrąbane ?!?

(soal) #15

Być może trzeba zaktualizować BIOS - prawdopodobnie ma jakieś problemy z kompatybilnością.

Ale nie wiem czy do tego notebooka znajdziesz w miarę świeżą wersję BIOSu.

(Taki sam) #16

Znalazłem coś ciekawego na temat tego modelu komputera

Wynika z tego, że ustarka leży po stronie karty graficznej, więc jak zabrać się za jej diagnostykę jaki program wykorzystać ? Komputer oczywiście przeczyściłem starannie, ale to mogłoby tłumaczyć, czemu przy windowsie przy botowaniu systemu restartował się. I możliwe, że ten czarny ekran który jest przy linuksie to też sprawa karty graficznej ?!? Co o tym sądzisz ?