Kernel Processor Power 37(7) - pomocy

Hej,

mam ostatnio ten sam problem z Kernel Processor Power 37(7), który wyskakuje mi w Podglądzie zdarzeń, kiedy używam  programów zasobożernych dla mojego komputera jak Blender , Windows Update i Sony Vegas. Komputer był nie dawno czyszczony z kurzu , nie grzeje się, temperatura 35 stopni, programy szybko się uruchamiają. Treść komunikatu " Szybkość procesora 0 w grupie 0 jest ograniczana przez systemowe oprogramowanie układowe. Procesor miał ograniczony stan wydajności przez 13 s od ostatniego raportu."

Szczerze nie wiem co robić, a informatykiem nie jestem. Jak rozumiem to procesor nie jest w stanie pobrać mocy na tyle dużo do tych zasobożerców. Ale podczas pracy na tych programach, komputer chodził normalnie, mimo że już komunikat zaczął występować.

Jedni mówią o aktualizacji BIOS , a drudzy o aktualizacji sterowników do płyty głównej.

Mój laptop to Toshiba L750 -1L9, 4GB ram, 640 GB dysk, Nvidia GT 525M 2 GB, procesor 2,40Ghz plus Turbo Boost 3,00Ghz, Windows 7 ,64 bity.

Ustawiłam zasilanie na większą wydajności, ale nic. Turbo boost włączony.

 

Powiedzcie mi, jakie logi wam przesłać i czy podgląd zdarzeń również.

 

Ewidentnie zabezpieczenie termiczne procesora się włącza (nie chodzi o moc pobieraną, tylko o temperaturę wewnątrz układu CPU/rdzenia którą monitoruje sprzętowy układ ITD który znajduje się w procesorze). Kurz - to nie wszystko - trzeba rozkręcić laptopa, wymienić termopady lub pastę, i zmierzyć temperaturę okolic procesora podczas pracy, by porównać z tą którą odczytujesz z czujnika. Ale możesz też zacząć sprawdzanie od BIOSu - jeśli producent wydał aktualizację - to raczej nie zaszkodzi, a problem z czujnikiem być może rozwiąże.

 

A jak mogę jeszcze sprawidzić, co może innego powodować ten komunikat? Spotkałam się z kilkoma sytuacjami, gdzie przyczyną było zupełnie co innego niż się wydawało.