KernelFaultCheck

Czy są tutaj jakieś błędy? bo powiem szczerze że mam problem tak jak wiele innych osób z:

KernelFaultCheck

i już mam mętlik, bo co osoba to inny “ekspert”

Proszę o pomoc bo ten reset komputera jest denerwujący :slight_smile:

mozesz wiecej szczegółów jaki błąd STOP wyskakuje, po jakim czasie się restartuje komputer, itp.

ale myślę, że to wina kasperskiego, fragmentów i pandy, jakiego używasz do ochrony kompa softu?

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Start >>> Uruchom >>> services.msc >>> zatrzymaj i wyłącz MicroSoft Media Tools a pliki zaznaczone na czerwono w trybie awaryjnym usuń

Tzn. komputer resetuje się gdy zaczynam pracować z internetem… intensywniej, bo bywa że włącze program do ściągania i nie robiąc nic poza tym, nie będzie się resetował. O ile dobrze kojarze, to zaczęło się to po przeinstalowaniu na Kaspersky Internet Security 6.0 PL z wersji kav5.0.388_personalpropl (ale to może być zbieżność czasowa). Później próbowałem różnych programów antywirusowych i nie udało się żadnego skanu dokończyć, bo ciągle był restart systemu. Do ochrony komputera używał

  1. XP z SP2 (wyłączony firewall)

  2. AdAware Pro 1.6

  3. Kaspersky 5.0 a potem 6.0

Zauważyłem że ten problem ma sporo osób na forach, i przychylam się że to nie wina sprzętu… tylko coś z systemem. W takim razie jak najlepiej pousuwać te ‘resztki’ bo do czyszczenia systemu używam

CCleaner

EasyCleaner

Registry Mechanic

To prawdziwy kombajn, musiałeś mieć za mało ramu.

W logu jego resztki:

do czyszczenia rejestru polecam ci program jv16 power tools , dostępny na vortalu w wersji trial jak i freeware.

Co do ramu to mam 256MB i Kaspersky chodził mi lepiej i płynniej niż np. Norton, Panda czy AVK. Czy może wybrać jeszcze coś innego?? np. NOD32?

Tak wogóle to powiem szczerze, że przez długi czas, nie miałem problemu z komputerem = zero wirusów, trojanów, etc. Ale bywa moment gdy coś się psuje i na całego do niczego dojść nie można. Zajmuje się tym tylko wtedy gdy jest konkretna awaria i na codzień wogóle nie wiem co do czego służy, stąd brak mojej wiedzy w podstawach i dopiero w razie kryzysu zaczynam szukać odpowiedzi po forach. Niestety co osoba to ma często inne opinie, na podobny problem jak mój radzono bym : zmienił myszkę, zasilacz, zaczął oglądać płytę główną, czy sprawdził w biosie. Naprawde pewnie należe do setek innych osób, które nie znają się na wirusach i trojanach czy innych problemach, stąd wielkie dzięki za pomoc i wyrozumialość. Sprawdze dokładniej i jeszcze napisze, w razie problemu

Dzięki :slight_smile:

Złączono Posta : 10.07.2006 (Pon) 12:59

Witam, trochę posiedziałem i poczyściłem system i teraz rejestr wygląda tak (poniżej) czy jest w nim coś podejrzanego?

QUOTE

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 12:55:08, on 2006-07-10

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

D:\WINDOWS\System32\smss.exe

D:\WINDOWS\system32\csrss.exe

D:\WINDOWS\SYSTEM32\winlogon.exe

D:\WINDOWS\system32\services.exe

D:\WINDOWS\system32\lsass.exe

D:\WINDOWS\system32\svchost.exe

D:\WINDOWS\system32\svchost.exe

D:\WINDOWS\System32\svchost.exe

D:\WINDOWS\System32\svchost.exe

D:\WINDOWS\System32\svchost.exe

D:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

D:\WINDOWS\Explorer.EXE

D:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\avp.exe

D:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware SE Professional\Ad-Watch.exe

D:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\avp.exe

D:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

D:\Program Files\Spyware Doctor\sdhelp.exe

D:\WINDOWS\System32\svchost.exe

D:\Program Files\Webroot\Spy Sweeper\WRSSSDK.exe

D:\WINDOWS\System32\alg.exe

D:\Dokumenty\Gadu-Gadu\gg.exe

D:\Tlen.pl\tlen.exe

D:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

D:\Documents and Settings\Maciuś\Pulpit\hijackthis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - D:\Program Files\Adobe\Acrobat 5.0\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.ocx

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - D:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O2 - BHO: PCTools Browser Monitor - {B56A7D7D-6927-48C8-A975-17DF180C71AC} - D:\PROGRA~1\SPYWAR~1\tools\iesdpb.dll

O4 - HKLM…\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE D:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM…\Run: [kis] “D:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\avp.exe”

O4 - HKCU…\Run: [AWMON] “D:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware SE Professional\Ad-Watch.exe”

O8 - Extra context menu item: Dodaj do Kaspersky Anti-Banner - D:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\ie_banner_deny.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - D:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - D:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: Ochrona WWW - {1F460357-8A94-4D71-9CA3-AA4ACF32ED8E} - D:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\scieplugin.dll

O9 - Extra button: Spyware Doctor - {2D663D1A-8670-49D9-A1A5-4C56B4E14E84} - D:\PROGRA~1\SPYWAR~1\tools\iesdpb.dll

O12 - Plugin for .spop: D:\Program Files\Internet Explorer\Plugins\NPDocBox.dll

O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/windowsupda … 5302869277

O20 - AppInit_DLLs: D:\WINDOWS\system32\wmfhotfix.dll,D:\PROGRA~1\KASPER~1\KASPER~2.0\adialhk.dll

O20 - Winlogon Notify: klogon - D:\WINDOWS\system32\klogon.dll

O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - D:\WINDOWS\SYSTEM32\WgaLogon.dll

O20 - Winlogon Notify: WRNotifier - D:\WINDOWS\SYSTEM32\WRLogonNTF.dll

O23 - Service: Kaspersky Internet Security 6.0 (AVP) - Unknown owner - D:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\avp.exe" -r (file missing)

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - D:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

O23 - Service: PC Tools Spyware Doctor (SDhelper) - PC Tools Research Pty Ltd - D:\Program Files\Spyware Doctor\sdhelp.exe

O23 - Service: Webroot Spy Sweeper Engine (svcWRSSSDK) - Webroot Software, Inc. - D:\Program Files\Webroot\Spy Sweeper\WRSSSDK.exe

Podgląd zdarzeń mówi Nam:

QUOTE

Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (adlildr.sys) z powodu następującego błędu: Nie można odnaleźć określonego pliku

Nie można uruchomić usługi Panda Process Protection Driver z powodu… Nie można odnaleźć określonego pliku

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego ShldDrv

czy któryś z powodów może powodować nieustający reset komputera? (tylko przy korzystaniu z internetu i programów antywirusowych)