Kernels64.exe

XP domowy, przy odpalaniu wyskakuje mi

no i mój log z HiJack`a

Sam proponuję sobie:

usunięcie wpisów:

F2 - REG:system.ini: Shell=Explorer.exe C:\WINDOWS\system32\kernels64.exe

O4 - HKLM…\Run: [system] C:\WINDOWS\system32\kernels64.exe

chyba w trybie awaryjnym…

ma ktoś jakiś lepszy pomysł na to? antywiry się wyłamują niestety…

Usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Ten wpis z kreseczką “_” usuniesz edytorem rejestru Registrar Lite

Uruchom edytor w pole Address wklej ścieżke

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks i kliknij Go poczym zostaniesz przeniesiony do tego klucza. Po prawej stronie będzie widoczny wpis _{08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} wszystkie inne wpisy z taką samą kreseczką także kasujesz i z prawokliku kasujesz wpisy.

Resztki Desktop Sidebar:

Pliki na czerwono usun ręcznie z dysku

Dodatkowo użyj FxIstbar.exe

mam usunąć wszystkie wymienione przez Ciebie wpisy, czy tylko te, gdzie jest czerwone?

bo już się gubię… czyli tam, gdzie jest czerwone, to mam plik z dysku wywalić, a wszystkie wyłączyć w trybie awaryjnym?

EDIT:

jeszcze jedno, tam, gdzie zaznaczyłeś na czerwono nazwy katalogóładować w kibel całe katalogi, czy tylko pliki, których nazwy kończą ścieżkę?

Wszystkie wymienione zaznaczasz ptaszkiem w hijacku i naciskasz Fix checked. Dodatkowo katalogi i pliki zaznaczone na czerwono znajdujesz i ręcznie usuwasz z dysku. Wszystko to w trybie awaryjnym.

_{08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} tego rejestru w trybie awaryjnym nie ma, wywaliłem go w normalnym…

części tych plików, które miałem usunąć też nie było…

aktualny log

No juz log wygląda o wiele lepiej

Zostało do skasowania:

Narzędzia=>Opcje folderów=>Widok i Pokaż ukryte pliki i foldery

Wyczyść rejestr programem jv16 PowerTools

Opcje rejestru =>Klikamy “Czyszczenie rejestru” (opcja pokazana na na poniższym obrazku) następnie klikamy “Kontynuuj” po czym klikamy “Start” po tym jak program sprawdzi rejestr klikamy Wybierz => Wybór specjalny i klikamy “Pozycje które można bezpiecznie usunąć” i na koniec klikamy “Usuń”

jpt3kj.jpg

oczywiście sprawdzałem tez ukryte pliki, nie ma dziadów jak nic!