Key produktu niezgodny

witam,posiadam laptopa firmy maxdata belinea 2 wraz z płytką windowsa vista 32 bit z logo maxdata, na obudowie mam naklejke z totalnie innym keyem a robiąc za każdym razem reinstalke wgrywa sie samoistnie inny kej-dlaczego? kiedyś sprawdziłem wprowadzić ten z naklejki i wyskakuje błąd,więc wyssałem tego keya i zapisałem go tak wrazie czego ale czemu ta naklejka jest niezgodana,

Różnica wynika z tego, że na naklejce certyfikatu masz klucz do właściwego sprzętu i właściwej wersji systemu operacyjnego, naklejka ta ma jedynie pełnić rolę potwierdzenia autentyczności systemu. Na płycie zaś masz system który nie wymaga ani podania klucza ani aktywacji - bo został już na etapie produkcji laptopa preaktywowany.

Prawdopodobnie klucz na płycie jest inny niż na obudowie.

Można oczywiście zamienić klucz z płyty na ten co jest na naklejce na obudowie.

właśnie że nie idzie ,jak pisałem próbując to już kilka razy wpisując ten z naklejki system stwierdza że to niezgodny

Dodane 08.03.2012 (Cz) 15:50

ok,rozumie

W Twoim przypadku klucz na obudowie jest inny niż na płycie CD.

Podczas instalacji system żąda klucza,który jest właściwy dla płyty instalacyjnej i innego nie przyjmie.

Dopiero po instalacji z płyty CD można zrobić zamianę CD-key na ten co jest na obudowie.

W Windows XP PRO robi się to w prosty sposób za pomocą programu dostarczonego przez Microsoft.

W Viście jest trochę inaczej i nie robiłem tego ale wystarczy wpisać zapytanie typu “podmiana klucza vista” i jest trochę wyników.

Najważniejsze by Vista,która jest na płycie była identyczna pod względem wersji i rodzaju licencji do Visty opisanej na naklejce.

bbk66 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.