Keyboard error - klawiatura nie działa

Witajcie,

 

Wujek poprosił mnie o pomoc, bo klawiatura przestała mu działać i komupter nie chciał się uruchomić.

 

Komunikat na komputerze jego: Keyboard error or no keyboard present, press F1 to continue , DEL to enter setup.

 

Wiem, że problem jest z klawiaturą, żaden klawisz nie działa nie mogę uruchomić komputera wciskając F1, ani wejść do Biosu. Klawiatura się świeci, tzn. te trzy “kontrolki” u góry od Capslocka, Scroll Lock, Num Lock. Wyjąłem tą klawiaturę sprawdziłem kabel i gniazdo, ale wszystko wydaje się być w porządku. Podpiołem swoją klawiaturę do komputera Wujka i wszystko działa. Czy ta klawiatura jest po prostu zepsuta, czy dziecko mogło ją jakoś zablokować? Pozdrawiam.

Cześć,

 

Skoro podłączyłeś inną klawiaturę i działa ona bez problemu to chyba jasne jest że klawiatura twojego wujka nadaje się do wymiany.

A jak nadal nie wierzysz to podłącz ją do swojego komputera i sam się przekonaj.

Podłączyłem i sprawdziłem, chciałem tylko się upewnić, bo pomyślałem jeszcze o tym, że mogła być zablokowana przez jakiś klawisz funkcyjny, ale to odpada. Dzięki, że mnie upewniłeś w tym.