Keyboard midi + komputer

Witam!

Posiadam keyboard [MIDI] Roland E28. Chcę sobie zrobic mini studio nagrań ścieżek (później ew. wokal, ale z tym dam sobie rade). Podpiąłem keyboard do komputera kablem jack-jack (w keyboardzie phone, w kompie zwykly jack - wejscie liniowe). Jak gram no to słychać dźwięk w głośnikach, wiec raczej jest wszystko OK. Obsługa karty dźwiękowej też wszystko wykryla bez problemu. Ale teraz mam problem z jakimś programem którym bym mógł nagrać cos ze scieżki.

Mam Adobe Audacity 3.0, ale nie mogę skonfigurować. :confused: Może ktoś mi poleci jakis program, taki żeby konfiguracja nie była za trudna?

Pozdrawiam

radbarz

Pierwszy raz słyszę żeby z tym programem miała cos wspólnego firma Adobe.

Programu nie trzeba konfigurować. Wystarczy podłączyc coś na wejsciu karty dźwiękowej. Potem odpalic program i pobrać kodek LAME. Nastepnie wybierasz odpowiednie źródlo dźwięku (lista rozwijalna) i kliknąć czerwone kółeczko (REC). Potem zrób wyeksportuj do MP3 i zapisz. Pamiętaj żeby wstawić kodek na dysku w miejscu gdzie jest zainstalowany Audacity. Podczas eksportu program spyta cie gdzie znajduje sie owy kodek na dysku.

Audacity nie jest firmy Adobe :slight_smile:

Zamiast tylko nagrywać ścieżki, proponowałbym ci jakiś sequencer i oczywiście kabelek midi. W tworzenie muzy możesz pobawić się darmową wersją Renoise np. W nim także możesz nagrywać muzykę. Ograniczenie darmowej wersji to niestety brak obsługi ASIO (w wypadku zewnętrznego instrumentu nie ma to znaczenia) oraz renderowania gotowych modułów, ale przecież można nagrać to co odtwarza właśnie przy pomocy Audacity (choć oczywiście w trochę gorszej jakości). Innych ograniczeń nie ma. Niestety może wydawać się skomplikowany.