Keyboard (nauka) 650zl

(Dyrekt) #1

Witam!

Szukam keyborda do nauki gry do 650zl. Nie znam się na tym a potrzebuję kupić. Co polecacie w tej cenie?

Co sądzicie o medeli m30?

(Zbyszek Pyttel) #2

Ja się uczyłem na Rolandzie 28, i polecam go. Nie ma zbędnych wodotrysków, tylko to co trzeba by zacząć naukę...

czesoi , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(Dimatheus) #4

Hej,

Kiepski wybór - przede wszystkim ze względu na obsługę tylko i wyłącznie standardu General Midi. Jeśli miałbym coś polecić, to poleciłbym keyboard Yamaha PSR E-233. Posiada brzmienia XG Lite, świetnie brzmiące stereofoniczne pianino (Portable Grand) oraz pełnowymiarowe klawisze. Do nauki model ten jest w sam raz. Znajdziesz go na Allegro za jakieś 600 PLN z zestawem gratisów (zasilacz, statyw, pedał Sustain). Aczkolwiek gdybyś mógł nieco dołożyć, warto by się zastanowić nad wyższą serią, czyli modelem PSR E-333 - dodatkowe efekty cyfrowe i USB-Host, dzięki któremu bez problemu podłączysz klawisz do komputera. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Bialanimfa75) #5

Jak jesteś zainteresowany mam do sprzedania Casio i za wiele mniej niż 650 zł. Mało używany, tyle że ma parę lat. Stoi w szafie w pudle i tylko miejsce zagraca. Mam oryginalne opakowanie od niego i stojak na nuty. Jak coś to PW. Dogadamy się co do ceny.

(Dimatheus) #6

Hej,

Jaki model?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Bialanimfa75) #7

CTK 120.

Tak jak pisałem, to już trochę leciwy model. Ale żadnych wad elektronicznych ani technicznych czy fizycznych nie ma. W 100% sprawny.

Do nauki gry dla początkującego jak znalazł, sam się na nim uczyłem grać.

O tak wygląda: p1010640.jpg

Zdjęcie z Google wzięte. Ma właśnie też taki sam stojak na nuty w zestawie. Montuje się go z tyłu do keyborda.

(Dimatheus) #8

Hej,

Myślę, że to akurat dobry wybór nie będzie. :expressionless: Jestem zdania, że keyboard'ami z mniej niż 5 oktawami nie należy się w takiej sytuacji interesować. Wypadałoby też, by sprzęt miał jakieś możliwości, aby po czasie można było błysnąć umiejętnościami - a z kiepskim auto akompaniamentem to się nie uda. Modele SA-XX, CTK-1XX oraz CTK-2XX to raczej modele dla małych dzieci, niż sprzęt do nauki grania. Przynajmniej takie jest moje zdanie. :slight_smile:

PS. Trochę za duże to zdjęcie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Bialanimfa75) #9

A jakoś tak się wstawiło duże.

Jak to kupowałem, to byłem jeszcze nie pełnoletni, zbierałem na keyborda b. długo. Wcześniej grałem na takim za 200 zł trochę ponad. I tak w końcu uzbierałem parę złotych na Casio i mi kupiono, i to wtedy za nawet duże pieniądze. Ale napisze szczerze, że ten za 200 zł już był lepszy tylko nie pamiętam co to za marka była już go nawet nie mam. Ale o wiele lepiej się grało i bardziej czysty dźwięk był co mnie zdziwiło.

(Dimatheus) #10

Hej,

Wiesz, ja na początku jechałem na FujiJama'ie. Później dopiero poszły modele Casio, a w tej chwili jadę na Yamaha'ch. :slight_smile: I zgodzę się z tym, że kiedyś takie sprzęty się kupowało, bo ogólnie instrumenty były dość drogie. Teraz na szczęście sytuacja wygląda nieco lepiej.

Zawsze można go wyedytować i podmienić zdjęcie linkiem do niego. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus