Keykoard - To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)

Doczekałem się problemu z keykoard.
Po 4 mies uruchomiłem pc z XP. Wszystko śmiga, nawet discourse, tylko wyskoczył kreator dodawania sprzętu, że trzeba zainstalować usb keykoard, a oczywiście trzeba było skorzystać z klawiatury ekranowej.

Zaglądam, a tam:

Odinstalowałem, ale patrzę, a w regedit jest 87 wpisów keykoard. Po restarcie znowu kreator znajdywania sprzętu i jazda. Ale po jakich dwóch minutach zaskakiwała klawiatura - i można pisać.
przeinstalowałem sterowniki, że niby gdzieś jest konflikt - po kolei od chipsetu. Ale w podglądzie zdarzeń nie ma problemu.
Płyta: GA-G31MX-S2
6 lat ten system na tym komputerze widział tą klawiaturę usb i było poprawnie. Co mu się odwidziało?

Nie mam zielonego pojęcia co to jest usb keykoard w twoim systemie, ale znalazłem sterowniki do tego czegoś pod WinXP http://www.driverscape.com/download/usb-keykoard :sunglasses:

Pod win XP, to z tej stronki do pobrania jest tylko płatny drivertolkit.

Mea culpa :sweat:
Co to jest za urządzenie?

Klawiatura usb a4tech mini

To nawet pod XP powinna działać plug&play… Na innych portach USB dzieje się tak samo?

Wpinanie w inne usb - tak samo dzieje się. Inny sprzęt działa prawidłowo.

W BIOS ta klawiatura działa? Obsługa klawiatury w BIOS się nie wyłączyła (może bateria na płycie słaba i płyta chwyciła reset?)

W bios nie działa. Stara musi być ps2.

To pewnie musisz w BIOS-ie ustawić “Legancy USB support” lub coś podobnego. Niestety bez klawiatury na ps2 pewnie tego nie zrobisz :confused: a przynajmniej ja nie wiem jak :wink:

Szykuję się do czystej instalacji XP, ale szukam jeszcze, co by się dało zrobić…

Najpierw spróbuj przestawić w biosie tą opcję bo nowa instalacja może w niczym nie pomóc. Możesz jeszcze przywrócić ustawienia (poprzedni punkt przywracania, czy jak się nazywała ta opcja w winxp). Możesz sprawdzić na jakimś Linux LiveCD/USB czy rozpozna klawiaturę. Jak rozpozna pod Linuksem to sprawę pod XP mogą rozwiązać prawidłowe sterowniki do płyty głównej, lub klawiatury.

To na nic. Skoro latami XP obsługiwał bezproblemowo tą klawiaturę usb (wystarczały jego własne sterowniki), to i tak ma być. Porty działają, więc czteromiesięczna przerwa coś skopała. Po prawidłowej instalacji systemu odpinałem starą klawiaturę ps2 i wpinałem drugą na usb. Działała bezproblemowo.