Keykoard - To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)

(Bogdan_G) #1

Doczekałem się problemu z keykoard.
Po 4 mies uruchomiłem pc z XP. Wszystko śmiga, nawet discourse, tylko wyskoczył kreator dodawania sprzętu, że trzeba zainstalować usb keykoard, a oczywiście trzeba było skorzystać z klawiatury ekranowej.

Zaglądam, a tam:

Odinstalowałem, ale patrzę, a w regedit jest 87 wpisów keykoard. Po restarcie znowu kreator znajdywania sprzętu i jazda. Ale po jakich dwóch minutach zaskakiwała klawiatura - i można pisać.
przeinstalowałem sterowniki, że niby gdzieś jest konflikt - po kolei od chipsetu. Ale w podglądzie zdarzeń nie ma problemu.
Płyta: GA-G31MX-S2
6 lat ten system na tym komputerze widział tą klawiaturę usb i było poprawnie. Co mu się odwidziało?

(pocolog) #2

Nie mam zielonego pojęcia co to jest usb keykoard w twoim systemie, ale znalazłem sterowniki do tego czegoś pod WinXP http://www.driverscape.com/download/usb-keykoard :sunglasses:

(Bogdan_G) #3

Pod win XP, to z tej stronki do pobrania jest tylko płatny drivertolkit.

(pocolog) #4

Mea culpa :sweat:
Co to jest za urządzenie?

(Bogdan_G) #5

Klawiatura usb a4tech mini

(pocolog) #6

To nawet pod XP powinna działać plug&play… Na innych portach USB dzieje się tak samo?

(Bogdan_G) #7

Wpinanie w inne usb - tak samo dzieje się. Inny sprzęt działa prawidłowo.

(pocolog) #8

W BIOS ta klawiatura działa? Obsługa klawiatury w BIOS się nie wyłączyła (może bateria na płycie słaba i płyta chwyciła reset?)

(Bogdan_G) #9

W bios nie działa. Stara musi być ps2.

(pocolog) #10

To pewnie musisz w BIOS-ie ustawić “Legancy USB support” lub coś podobnego. Niestety bez klawiatury na ps2 pewnie tego nie zrobisz :confused: a przynajmniej ja nie wiem jak :wink:

(Bogdan_G) #11

Szykuję się do czystej instalacji XP, ale szukam jeszcze, co by się dało zrobić…

(pocolog) #12

Najpierw spróbuj przestawić w biosie tą opcję bo nowa instalacja może w niczym nie pomóc. Możesz jeszcze przywrócić ustawienia (poprzedni punkt przywracania, czy jak się nazywała ta opcja w winxp). Możesz sprawdzić na jakimś Linux LiveCD/USB czy rozpozna klawiaturę. Jak rozpozna pod Linuksem to sprawę pod XP mogą rozwiązać prawidłowe sterowniki do płyty głównej, lub klawiatury.

(Bogdan_G) #13

To na nic. Skoro latami XP obsługiwał bezproblemowo tą klawiaturę usb (wystarczały jego własne sterowniki), to i tak ma być. Porty działają, więc czteromiesięczna przerwa coś skopała. Po prawidłowej instalacji systemu odpinałem starą klawiaturę ps2 i wpinałem drugą na usb. Działała bezproblemowo.