Keylogger czy nie?

Prosze o szybka odpowiedz kiedy wlaczam cabal online KIS 9 caly czas wyswietka mi komunikaty ze “aktywnosc keyloggera” czy cos takiego nie pamietam w kazdym badz razie cos o keyloggerze zrobilem sobie skan GMEREM prosze o analize i szybka odpowiedz dziekuje.

http://www.wklej.org/id/182408/

Ja już od kilkunastu dni zastanawiam się, czy to nieszkodliwe pliki, czy może jednak są szkodliwe.

W internecie opinie na ten temat są podzielone:

Komu wierzyć?

Porównaj to z innymi Antivirusami, poprzez sprawdzenie tych plików na > JOTTI/

albo na VIRUSTOTAL.

albo na VIRSCAN.

Pliki mają atrybut ***hidden***, więc:

jessi

Oba pliki standardowo wykazują podejrzaną aktywność, a to ze względu na działanie GameGuarda, więc nie ma powodu do obaw. Przechwytuje on wejście klawiatury, dlatego Kaspersky informuje o aktywności podobnej do keyloggera. Jednak na wszelki wypadek, możesz usunąć oba pliki: GameMon.des sam się pobierze przy następnym uruchomieniu gry, a CabalMain.exe zastąpisz kopią od kolegi lub np. poprosić kogoś z polskiego forum tejże gry (-> google).

Pozdrawiam.

Dziekuje bardzo. Temat uwazam za zamkniety wszystko sie dowiedzialem.

Dodane 23.10.2009 (Pt) 13:11

Nie przepraszam KIS mi mowi o tych plikach hamemon i cabal main ale tez wykrywa zagrozenie keyloggerem ale nie znajduje sciezki dostepu do tego pliku poprostu go nie znalazl co o tym sadzic??

Tak jak pisałem, GameGuard robi swoje, więc może się z Kasperskym trochę gryźć ; )

I jeszcze raz - na 99% te pliki nie są zarażone (sam korzystam z mieszanki Cabal Online + KIS i znam te wszystkie komunikaty), można je ewentualnie podmienić, bądź przeskanować, na dysku lub skanerem online.

Pozdrawiam.