Keylogger na telefonie

Witam,

Boję się , że złapałem keyloggera na moim telefonie , gdy przeglądałem na nim podejrzane strony . Mam do was takie pytanie : czy przywrócenie ustawień fabrycznych usunie z telefonu WSZYSTKO ? Łącznie z tym keyloggerem i czy na system Android w ogóle są keyloggery. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie możesz złapać czegoś przeglądając strony. Jeżeli nie zainstalowałeś żadnej aplikacji z tej strony to jesteś bezpieczny bo Android to nie Windows. Przywrócenie ustawień fabrycznych tak usunie wszystko nawet tego niby “keylloggera”. “Wirusy” w systemie Android są to zwykłe aplikacje które musisz sam zainstalować [no chyba że masz root] i potwierdzić uprawnienia.

Jakie strony są podejrzane? Jak rozpoznać podejrzaną stronę?

No wiesz , bardzo mądry kolega który chciał zobaczyć mój nowy telefon oczywiście chciał zobaczyć " jak szybko bufforują mi się strony z pornografią" delikatnie mówiąc. Teraz boję się , że coś wkradnie mi się na telefon.

Dodane 26.07.2012 (Cz) 11:49

Czy mam się o co bać? Ps nim zacznę dodawać moje konto facebook i gmail do telefonu mam zamiar przywrócić ustawienia fabryczne i już nikomu nie dawać mojego telefonu więc ponawiam pytanie - czy mam się obawiać keyloggera?

Nie nie masz się co obawiać po pełnym wipe danych. Kolega wyżej pisał Android to nie Windows, trzeba zainstalować aplikację w telefonie by można było się martwić.

Zainstaluj sobie antywirusa na telefonie i masz spokój.

Aktualnie najlepszym się Avast, polecam też Lookout. Obu używałem, tego pierwszego używam teraz.

Sugeruję instalację Comodo Android - http://programyzadarmo.net.pl/2011/11/2 … w-android/

Dodane 26.07.2012 (Cz) 14:54

https://play.google.com/store/apps/deta … cure&hl=pl

wielkie dzięki panowie ! temat do zamknięcia