Keylogger proces (pid: 0) PDM.Keylogger (?)

Witam,

dziś zaraz po starcie systemu Kaspersky wyświetlił mi wspomniane ostrzeżenie z dostępnymi opcjami “zezwól” i “dodaj do wykluczeń”. Szukając w internecie informacji na temat problemu natrafiłem na opinie, że proces ten jest pomyłką antywira i można dodać go do wyjątku w Kasperskim. Uważam jednak, że jeśli mamy do czynienia z keyloggerem to lepiej sprawdzić czy aby na pewno komputer jest czysty. Skanowanie Kasperskiego nic nie wykryło. Podaję log z OTL, choć możliwe, że będę musiał dać nowy, ponieważ obraz z ustawieniami do programu w przyklejonym wątku jest nieaktywny. Skorzystałem z tego ustawienia: http://www.instalki.pl/components/com_d … fb6otl.jpg.

Ostatnio nic nie instalowałem. Jednak przyznaję, że majstrowałem przedwczoraj ze skórkami HUD.Vision w programie Rainmeter. Zauważyłem dzisiaj, że nie aktualizował się blok RSSReader puki nie wcisnąłem opcji “zezwól”. Możliwe, że może mieć to coś wspólnego, choć jestem pewien, że nakładka ta jest w pełni bezpieczna.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Nic tutaj nie ma, do usunięcia tylko jeden mały śmieć oraz pozostałości po “dodatkach” od Google.

W białe dolne okno Custom Scans/Fixes w OTL wklej:

Run Fix. Restart, jeśli będzie potrzebny.

Potem klikasz w OTL CleanUp , co wywoła jego usunięcie z systemu.

Dzięki wielkie :slight_smile: zrobione. O dziwo kaspersky już nie wyświetla komunikatu. Możliwe, że to była wina programu AQQ. Wczoraj zaznaczyłem opcję jego startu razem z systemem. Po odznaczeniu start bez ostrzeżeń. Zawsze lepiej dmuchać na zimne.