Keylogger sprzedam - to legalne?

Witam

Znalazłem takie cosik na allegro

http://www.allegro.pl/item299951927_key … walny.html

Czy legalnym jest sprzedawanie keyloggerów, koni trojańskich, wirusów i robaków.

Coś mi się tu nie podoba. No ale nie wiem.

A czy program spełniający funkcje keyloggra?? jest jakmś szkodnikiem wiele jest takich programów tyle że pod łagodniejszymi nazwami np. oko szefa itp i są to programy dozwolone jeżeli stosuje się je według licencji, pozatym “zmieszałesz” go z wirusami i trojanami a to całkiem inna kategoria.

zgłoś zastrzeżenia do serwisu Allegro…

Czyli to taki strażnik - np co robi pracownik - mogę go podglądać.

A np trojan - też mogę podglądać co robi pracownik no ale nim mogę znacznie więcej.

To w takim razie gdzie jest granica która mówi że to jest legalne

a to już jest nielegalne.

kodeks karny

Kwestia legalności będzie tu bardzo zawiła i jednoznaczna interpretacja przepisów w naszym systemie prawnym również byłaby trudna. Trzeba by rozpatrywać ją jednostkowo.

Z jednej strony pracodawca może instalować na swoich komputerach dowolne oprogramowanie (byle zgodnie z licencją) z drugiej pozostaje wolność pracownika i prawo do prywatności (również w miejscu pracy). Zależy to od umowy jaką podpisują obie strony, regulaminu wewnętrznego - i tu znowu wola pracownika i pracodawcy oraz innych czynników mających wpływ na ewentualne postępowanie w konkretnej sprawie.

Zresztą zacytuję fragment oferty:

Zalezy przede wszystkim do czego taki keyloger będzie wykorzystany,jak do jakis nie zbyt ciekawych celów tonapewno karalne,ale sam w sobie jest raczej legalny,tak jak torrent.

:slight_smile: