KG zaleca ustawienia w grze a potem klatkuje; 8GB RAM (4GB dostępne);

Witam,

Na załączonym obrazku widać jaką posiadam kartę graficzną a funkcja “optymalizacja gier” ustawia mi w grze FIFA16 wszystko na maxa, jednak po uruchomieniu gry z takimi ustawieniami gra klatkuje (trochę pomaga ustawienie ilości klatek na max.60/sek). Nie rozumiem tego i nie wiem nawet za bardzo gdzie szukać rozwiązania. Wiem, że z tą kartą, takim prockiem i przy tej ilości pamięci spokojnie powinno wszystko śmigać na max detalach. Poza tym od pewnego czasu widnieje ten napis, że mimo zainstalowanych 4 kosci 2GB (wszystko w dualu i na pewno są zainstalowane dobrze w odpowiednich gniazdach) używać mogę jedynie połowy czyli 4GB… dodam, że mam Driver Boostera i wszystkie sterowniki do MB są up-to-date. Czy ktoś ma jakiś pomysł co warto jeszcze sprawdzić i jaka może być przyczyna tych problemów?

Pozdrawiam

Stefan

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w lewym dolnym rogu Swojego posta otwierającego wątek. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

  1. Masz podejrzany system?

  2. Używasz Driver Boostera i nie wiadomo co instaluje? w systemie?

  3. Sprawdzałeś na sterowniku do karty np: 340.52 - nowy nie znaczy dobry do tej karty - metoda prób i błędów.

 

I teraz:

 - potrzebny scren z menadżera urządzeń

 - jak bios lub memtest86 pokazuje wielkość zainstalowanej pamięci.

 - temperatury wszystkiego, scren z najnowszego programu Aida 64, zakładka komputer i czujnik.

 - potrzebny scren smart dysku z najnowszego programu Aida 64, zakładka magazyn i smart.

Dzięki JNJN za szybką odpowiedź, poniżej screeny:

W Biosie pokazuje 4GB RAMu…

DM.png

 

Masz jakiś pomysł?

 

Dysk i temperatury OK.

 

Czyli, albo pamięć nie kompatybilna z płytą, albo uszkodzona, albo wystarczy zrobić reset biosu baterią - bios musi widzieć zainstalowane 8 GB pamięci.

akurat wczoraj odkurzylem wszystko w srodku wiec dobrze wiedziec ze OK.

za chwile zresetuje BIOS poprzez wyjecie baterii, ale chcialbym zapytac o kompatybilnosc pamieci z plyta Gigabyte GA-P55-UD3 P55…

mam 2 kosci 2gb geil W DUALU i 2 kosci 2GB patriot w dualu i po ostatnim formacie kompa jakies pol roku temu po zainstalowaniu wszystkich sterownikow wszystko bylo OK i uzywal 8GB chociaz nie bylo widac sporej roznicy w dzialaniu kompa… jak juz sprawdze dokladnie czestotliwosci kosci to jak moge sprawdzic czy one dobrze pasuja do plyty?

a co do karty graficznej - NVidia GF Experience chyba wie czy sterownik pasuje do mojej KG i czy jest najlepszy, nie? zawsze korzystam z aktualizacji w tym programie…

Dzieki za pomoc!!

A dlaczego nie kupiłeś identycznej pamięci, jaka była zainstalowana?

 

Edit:

Pobierz i sprawdź kompatybilność pamięci dla rewizji płyty 1.0 jak takową masz?

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p55-ud3_10/download/

 

Rewizja 2.0, 2.1, 2.3

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3502#dl

kompa skladalem sam wiele lat temu i wtedy kupilem bardzo mocne OCZ 2x2GB ale sie zjaraly przed koncem gwarancji, ale juz ich nie mieli wiec wymienili mi na te Geile - sa na liscie obslugiwanych ale Patriotow tam juz nie ma… moze to jest przyczyna, tylko jesli tak to czemu byl taki okres ze faktycznie W7 widzial 8gb?

 

???

 

Wyjmij każdy moduł pamięci, wyczyść ich grzbiety stykowe twardą gumką ołówkową, wyczyść gniazda pamięci.

 

Porządny reset biosu na założonych modułach ( jak prawidłowy reset jest, zresetuje datę i godzinę w biosie).

 

Zamień je parami w gniazdach.

 

Uruchom memtest86 i test.

 

Sprawdź najpierw pracę kompa  na jednej parze pamięci i czy jest OK, wyjmij i później to samo na drugiej parze i zobaczysz co się dzieje?

 

Metoda prób i błędów.

wyjalem Patrioty, zrobilem reset biosu jak trzeba, a po uruchomieniu kompa na 2 kosciach bylo dostepne tylko 2 z 4GB RAMu.

po czym postanowilem wyczyscic wszystkie gumka i wlozylem komplet… i jest juz lepiej :slight_smile:

ale jeszcze zrobie testy na wszelki wypadek

DZIĘKI za pomoc JNJN!!!

ram.png