KG zaleca ustawienia w grze a potem klatkuje; 8GB RAM (4GB dostępne);

(Wilczek7) #1

Witam,

Na załączonym obrazku widać jaką posiadam kartę graficzną a funkcja “optymalizacja gier” ustawia mi w grze FIFA16 wszystko na maxa, jednak po uruchomieniu gry z takimi ustawieniami gra klatkuje (trochę pomaga ustawienie ilości klatek na max.60/sek). Nie rozumiem tego i nie wiem nawet za bardzo gdzie szukać rozwiązania. Wiem, że z tą kartą, takim prockiem i przy tej ilości pamięci spokojnie powinno wszystko śmigać na max detalach. Poza tym od pewnego czasu widnieje ten napis, że mimo zainstalowanych 4 kosci 2GB (wszystko w dualu i na pewno są zainstalowane dobrze w odpowiednich gniazdach) używać mogę jedynie połowy czyli 4GB… dodam, że mam Driver Boostera i wszystkie sterowniki do MB są up-to-date. Czy ktoś ma jakiś pomysł co warto jeszcze sprawdzić i jaka może być przyczyna tych problemów?

Pozdrawiam

Stefan

(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w lewym dolnym rogu Swojego posta otwierającego wątek. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

(JNJN) #3
  1. Masz podejrzany system?

2. Używasz Driver Boostera i nie wiadomo co instaluje? w systemie?

3. Sprawdzałeś na sterowniku do karty np: 340.52 - nowy nie znaczy dobry do tej karty - metoda prób i błędów.

I teraz:

- potrzebny scren z menadżera urządzeń

- jak bios lub memtest86 pokazuje wielkość zainstalowanej pamięci.

- temperatury wszystkiego, scren z najnowszego programu Aida 64, zakładka komputer i czujnik.

- potrzebny scren smart dysku z najnowszego programu Aida 64, zakładka magazyn i smart.

(Wilczek7) #4

Dzięki JNJN za szybką odpowiedź, poniżej screeny:

W Biosie pokazuje 4GB RAMu…

DM.png

Masz jakiś pomysł?

(JNJN) #5

Dysk i temperatury OK.

Czyli, albo pamięć nie kompatybilna z płytą, albo uszkodzona, albo wystarczy zrobić reset biosu baterią - bios musi widzieć zainstalowane 8 GB pamięci.

(Wilczek7) #6

akurat wczoraj odkurzylem wszystko w srodku wiec dobrze wiedziec ze OK.

za chwile zresetuje BIOS poprzez wyjecie baterii, ale chcialbym zapytac o kompatybilnosc pamieci z plyta Gigabyte GA-P55-UD3 P55…

mam 2 kosci 2gb geil W DUALU i 2 kosci 2GB patriot w dualu i po ostatnim formacie kompa jakies pol roku temu po zainstalowaniu wszystkich sterownikow wszystko bylo OK i uzywal 8GB chociaz nie bylo widac sporej roznicy w dzialaniu kompa… jak juz sprawdze dokladnie czestotliwosci kosci to jak moge sprawdzic czy one dobrze pasuja do plyty?

a co do karty graficznej - NVidia GF Experience chyba wie czy sterownik pasuje do mojej KG i czy jest najlepszy, nie? zawsze korzystam z aktualizacji w tym programie…

Dzieki za pomoc!!

(JNJN) #7

A dlaczego nie kupiłeś identycznej pamięci, jaka była zainstalowana?

Edit:

Pobierz i sprawdź kompatybilność pamięci dla rewizji płyty 1.0 jak takową masz?

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p55-ud3_10/download/

Rewizja 2.0, 2.1, 2.3

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3502#dl

(Wilczek7) #8

kompa skladalem sam wiele lat temu i wtedy kupilem bardzo mocne OCZ 2x2GB ale sie zjaraly przed koncem gwarancji, ale juz ich nie mieli wiec wymienili mi na te Geile - sa na liscie obslugiwanych ale Patriotow tam juz nie ma… moze to jest przyczyna, tylko jesli tak to czemu byl taki okres ze faktycznie W7 widzial 8gb?

(JNJN) #9

???

Wyjmij każdy moduł pamięci, wyczyść ich grzbiety stykowe twardą gumką ołówkową, wyczyść gniazda pamięci.

Porządny reset biosu na założonych modułach ( jak prawidłowy reset jest, zresetuje datę i godzinę w biosie).

Zamień je parami w gniazdach.

Uruchom memtest86 i test.

Sprawdź najpierw pracę kompa  na jednej parze pamięci i czy jest OK, wyjmij i później to samo na drugiej parze i zobaczysz co się dzieje?

Metoda prób i błędów.

(Wilczek7) #10

wyjalem Patrioty, zrobilem reset biosu jak trzeba, a po uruchomieniu kompa na 2 kosciach bylo dostepne tylko 2 z 4GB RAMu.

po czym postanowilem wyczyscic wszystkie gumka i wlozylem komplet… i jest juz lepiej :slight_smile:

ale jeszcze zrobie testy na wszelki wypadek

DZIĘKI za pomoc JNJN!!!

ram.png