Kiedy beda wieze z dab+

witam

kiedy w polsce będą produkowanie wieże z dab+?

http://www.google.pl/search?q=wr%C3%B3% … =firefox-a

bardzo śmieszne.

Kiedy ten standard w Polsce się rozpowszechni :slight_smile:

Swoją drogą, w przeciwieństwie do telewizji, do wyłączenia radia analogowego jest jeszcze daleko. Po prostu po cyfryzacji radia nadawcy będą mogli stosować wysoką kompresję (np. żeby upchnąć więcej stacji tematycznych w jednym multipleksie, myślę że w eterze RMF umieści co najmniej pół Miasta Muzyki), co źle się odbije na jakości dźwięku.

Poza tym przy słabym sygnale w radiu analogowym słychać (co prawda zaszumione, ale jednak) wszystkie dźwięki. Natomiast w DAB usłyszymy: " Tu pr(cmok)am pie(cmok)y Po(cmok)e(cmok) A(cmok)dia na(cmok)any…".

dobrze, dzięki.

sprzęt z dab+ w polsce produkowany już jest ale jeszcze nie jest ogólnodostępny.

tobie chyba chodzi kiedy będzie można go kupić w sklepach.

no, to też kiedy :slight_smile:

Kiedy będzie na niego zapotrzebowanie.

Trudno żeby w sklepach pojawił sie bezużyteczny sprzęt, lub nie w pełni wykorzystywany.

Za dodatkowy moduł trzeba zapłacić. A po co podbijać cenę, skoro dobrze sprzedaje się sprzęt bez modułu cyfrowego, a wizja cyfryzacji radiowego eteru to jeszcze u nas stosunkowo daleka przyszłość.

Cóż, we Wrocławiu i Warszawie DAB+ (testowo) już jest.

Kiedy były testy DVB-T (które trwają do dziś, za wyjątkiem Krakowa gdzie zostały wyłączone kilka dni temu), nie od razu pojawiły się telewizory z MPEG-4. Na początku na polskim rynku o takie było ciężko (m.in. dlatego, że początkowo testy były prowadzone w MPEG-2).

dobrze.