Kiedy będzie ICS naSE xperia neo v

(Golinski Pawel94) #1

Hej wczoraj kupilem sobie nowego SE xperia neo v i na pudełku byla naklejona naklejka z logiem ics i napis "android 4.0 upgradable" czy cos takiego. I teraz moje pytanie: gdzie i jak moge go zaktualizować? Zależy mi na stabilnej i oficjalnej wersji ics od sony ericssona. to jest moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumiałość i szybkie odpowiedzenie na moje pytanie:)

(mawro2) #2

Tu znajdziesz wszystkie informacje sony-ericsson-neo-android-t479255.html

Aktualizacja będzie niedługo, cytując sony “w połowie kwietnia”.

(Golinski Pawel94) #3

aha okej dziekuje i przep. raszam za nowy temat.

(Mrylec) #4

Znając sony i tak się nie doczekasz tej aktualizacji. Twój telefon jest tylko zgodny z ICS’em, ale na łaskę sony nie licz. To samo zrobili z Xperia x10/mini/mini pro.

(system) #5

Bo Xperia x10/mini/mini pro to była lipa, słaba sprzętowo i wogóle

a co do SE xperia neo v to bez obaw będzie

(Agatonster) #6

Sketch_94 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(mawro2) #7

Oficjalne aktualizacje do ICS dla Neo V ruszyły http://blogs.sonymobile.com/products/20 … artphones/

Sony zaczął od skandynawii w Polsce musimy poczekać.

Warto co jakiś czas przejrzeć blog Sony i sprawdzać w PC Companion czy nie ma już aktualizacji.

(Golinski Pawel94) #8

Aha a orientujesz się ile mniej wiecej będziemy musieli czekać?

I jak będę mogl to zaktualizować? Przez PC czy jak?

(mawro2) #9

Nie wiem sam codziennie sprawdzam bo też chcę zaktualizować.

Aktualizację robisz przez komputer tym programem. Po instalacji podłączasz telefon kablem USB i po wyszukaniu i instalacji sterowników w lewym górnym rogu pod modelem telefonu masz w tej chwili na niebiesko “Telefon jest już zaktualizowany” jak będzie dostępny u nas ICS pewnie będzie coś w stylu “dostępna aktualizacja oprogramowania” lub coś podobnego.

PAMIĘTAJ! Po takiej aktualizacji tracisz wgrane programy, ustawienia, smsy itp. Przed aktualizacją zrób sobie jakiś backup na kompie.

(Golinski Pawel94) #10

Dlaczego trace gwarancję skoro to jest oficjalny update?

(Mkkostel) #11

dziwne bardzo przy wgraniu oficjalnego updatea nie możemy stracić gwarancji

(mawro2) #12

Jest możliwość straty gwarancji przy wgraniu oprogramowania w wersji Alpha i Beta ponieważ musimy zdjąć blokadę bootloadera.

Ja na stronie producenta (chodziło o oprogramowanie w wersji Beta) przeczytałem że to czy stracimy gwarancje zależy od operatora od którego mamy telefon (ale co do swojego angielskiego w 100% nie jestem pewny).

A jeśli chodzi o oficjalnego stabilnego ICS’a, nie tracimy gwarancji.

(Mkkostel) #13

no właśnie a tu moje pytanie mam moje neo v w orange i czy jeśli wyjdzie ISC w Polsce to od razu będę mógł zrobić aktualizacje i kiedy ona będzie bo już 16 kwiecień a dalej nie ma ;p

(folusek) #14

To że wypuszczą ICS dla Polski nie oznacza że ty dostaniesz :frowning: bo niestety będziesz musiał czekac jeszcze aż operator zrobi ICS pod swoją firmę czyli brandowany z tapetkami , itp…

chyba że wgrasz niebrandowany czysty prosto od samsunga drogą nie oficjalna

ale wtedy tracimy gwarancję :frowning: bo musimy zmienić Product Code

lecz mozna odzyskać wracając do stanu poprzedniego i wtedy zanieść do naprawy nie chwaląc się że wgrywaliśmy oprogramowanie :slight_smile:

(Golinski Pawel94) #15

Znalazlem w tej tabelce swoj numer z telefonu i to oznacza ze juz moge zaktulalizowac swoj telefon?

(mawro2) #16

Teoretycznie tak.

Podłącz telefon do komputera i włącz Sony PC Companion i powinna być informacja o aktualizacji.

Ja niestety jeszcze czekam :confused: