Kiedy karta grafiki może się spalić?

Zastawiam się czy w wyniku przegrzania się karty (np. gdy wentylator przestanie się kręcić) karta może się spalić? Bo przecież jeśli grafika osiągnie nieodpowiednio wysoką temperaturę to komputer się wyłącza żeby nie doszło do całkowitego wykończenia karty (spalenia). A więc czy jest to możliwe żeby karta się wtedy spaliła bądź w jakkolwiek sposób uszkodziła?

Tak,to możliwe.Zainstaluj Everesta home edition,sprawdzaj temperatury GPU,procesora CPU,płyty głównej,obroty wentylatora.Im wyższa temperatura tym mniejsza żywotność podzespołów.Może przyda się dodatkowy wentylator.

bo ja mam taką sytuację że mam połączone dwie karty (CrossFire) i podczas pracy w Windowsie komputer nagle się wyłączył, spróbowałem go jeszcze razu uruchomić ale zaraz po załadowaniu Windowsa wyłączyłem kompa bo było czuć że coś się w środku obudowy przegrzało, zdjąłem obudowę i okazało się że jeden z kabelków przeszkadzał w obracaniu się wentylatorka na karcie graficznej. Teraz jak sprawdzić czy karta nadal żyje, czy coś się uszkodziło? Można to jakoś zrobić Everestem?

Tylko podłączyć do niej monitor,inaczej nie sprawdzisz.Chyba,żeby były wyrażne oznaki przepalenia.