Kiedy mi podłączą linie telefoniczną?

Witam.

Moje następne pytanie do tego działu odnośnie internetu, mam nadzieję, że ktoś mi odpowie! :mrgreen: A więc, po przeprowadzce, na wieś poinformowali mnie, kiedy chciałem zakupić neostradę, że nie mam linii telefonicznej i to jest niemożliwe… Składałem wniosek o podłączenie i nadal to samo, wykręcają, że oferują radiowy internet. No i teraz myślę, że w końcu i tak podłączą mi linie telefoniczną, bo w końcu to normalne osiedle, gdzie są domy i mieszkają ludzie, w prawdzie nowe, ale w tych czasach to chyba podłączą linie. No i teraz takie moje pytanie do was, jak myślicie kiedy mogą mi to zrobić? Możę ktoś z was był w podobnej sytuacji? :lol:

Wróżek to u nas nie ma :stuck_out_tongue:

Idź do wójta i wszyskiego się dowiesz , bo poprowadzenie nowej lini nie jest takie proste odnośnie przepisów prawnych , jeżeli linia bedzie pod ziemią to telekomunikacja musi uzyskać zgode wszystkich włascicieli działek na których bedzie kładziony kabel łacznie z włascicielami gminnymi/miastowymi i agencjii rolnictwa , również linia napowietrzna wymaga takich zgód , wójt powinien wiedzieć jakie są postępy w tej sprawie , jeżeli nie zaczęto jeszcze takich działań a mają rozpocząć się niebawem to nie masz na co liczycz w tym roku.

O Mój Boże! Nie wiedziałem, że to aż tak bardzo skomplikowane! Więc trzeba wybrać się w takim razie do urzędu gminy… Ale wątpie żeby na takim nowym osiedlu linia telefoniczna powstała jeszcze w tym roku… :frowning: