Kiedy może nastąpić zużycie 100% procesora?

chciałem się dowiedzieć przy jakiś czynnościach procek osiągnie 100% czy ogóle powinien osiągać???

Może w różnych sytuacjach,zależy co robisz i jaki CPU.

Najlepiej jak by nie osiągał 100 % zużycia.

Kiedy? Wtedy kiedy procesor naprawdę ma co robić :slight_smile: Bo na przykład jakiś program wykonuje naprawdę duże obliczenia albo ma błąd i (też licząc ale w sumie nie wiadomo po co i dlaczego :slight_smile: ) zabiera cały czas procesora.

Czy powinien osiągać? Chwilowe obciążenie procesora w 100% nie jest powodem do niepokoju. Gorzej, gdy taki stan utrzymuje się dłuższy czas bez powodu, to znaczy nie masz (jawnie) uruchomionego żadnego programu, który może to powodować. Wtedy należało by się przyjrzeć systemowi, czy jakiś program / usługa nie działa wadliwie oraz czy sprzęt podłączony do komputera jest w porządku.

to takie pytanie z ciekawości często mi się pokazuje 100% gdy coś instaluje lub wgrywam ale to są chwilowe najczęściej to mam w granicach 20-80% ale mam neta włączonego i muza leci i własnie pisze na tym forum :wink: to gut

Złączono Posty : 24.01.2007 (Sro) 22:28

a tak zauważyłem że najczęściej przy instalowaniu jakiegoś prgramu lub odczyt z płyty ale to chyba normalne .pa :stuck_out_tongue:

Tak, normalne.

Ja czasami podczas kompilacji miałem obciążonego procka na 100% przez kilka godzin. Procesor po to jest żeby wykorzystywać jego moc. Nic mu od tego nie powinno się stać.