Kiedy najlepiej kupić podzespoły?

Chcę kupić sobie nowy komp, który będę składał… I nie wiem, kiedy najlepiej kupić podzespoły… myślicie, że w maju ceny nadal będą spadać? Czy wręcz odwrotnie? :wink:

PS: Zupełnie z innej beczki (sorry za off topa): słyszałem, że przed montażem podzespołów należy sie uziemić aby niczego nie uszkodzić… jak to zrobic? Wystarczy dotknąć kaloryfera? :slight_smile:

Wystarczy dotknąć jakiejś metalowej części, rzeczy, chodzi o ładunki elektrostatyczne.

Ogólnie ceny z czasem spadają np w listopadzie 2007 8800GT 512 Mb 1000-1200 teraz nawet 600 zł. Oczywiście może się tak stać że ceny pójdą w górę ale to raczej rzadko. Wstrzymać się można z zakupem kompa lub części jeżeli ma wyjść nowa seria procesorów lub kart graficznych ewentualnie kupic teraz jakiś najtańszy podzespół by za miesiąc , dwa kupić już coś porządnego. W maju zdaje się ma być obniżka cen Intela jak i tańsze wersje serii 8xxx

procesorów, zapewne będą mieć obcięty cache co praktycznie nie odbiją się na wydajności, taki odpowiednik serii 4xxx. W lato, koniec lipca, sierpień mają wyjść karty z najwyższej półki AMD i Nvidii. Więc na pewno pójdą w dół 9800, 9800X2 czy 3870X2.

złapanie metalowego przedmiotu nic nie daje, potencjał nadal występuje.

jak chcesz się pozbyć ładunku to złap za uziemienie które często jest na blokach/domach wyprowadzone na elewacji, pytanie tylko po co ? nie ma takiej potrzeby, ktoś Cię niepotrzebnie nastraszył

Myślę, że teraz nie jest zły moment i na tyle bezpieczny, że można troszkę poczekać na ew. obniżki. Za 5000zł można mieć naprawdę świetny zestaw komputerowy (liczę z monitorem, drukarką i głośnikami). Sama jednostka centralna o naprawdę dużej mocy to kwestia 3 tysięcy, max 3500zł - naprawdę tanio jest, kiedyś za taką kwotę można było mieć komputer z raczej średniej półki.

czyli nie ma jednoznacznej odpowiedzi?

złapanie metalowego przedmiotu nic nie daje, potencjał nadal występuje.? :o [-X zabawny i smutny jesteś zarazem

http://www.komputerswiat.pl/leksykon/1172.asp

pytanie tylko po co ? nie ma takiej potrzeby, ktoś Cię niepotrzebnie nastraszył

Nie strasz nas swoją niewiedzą która w tym wypadku sięgnęła rozmiarów galaktyki. Pozbycie się ładunku e. to podstawowa i pierwsza rzecz zanim zabiera się do grzebania w kompie.

bodajże 27 Kwietnia Intel ma zrobić przecenę swoich produktów. Największa obejmie podobno 4 rdzeniowe procki Quady.

Ale sprzęt tanieje prawie cały czas więc ciężko jest wyczekać. Jakby człowiek tak zwlekał to nigdy by nic nie kupił.

Dlatego warto zaczekać jeżeli w najbliższej przyszłości ma być obniżka najdroższych części kompa -procek i karta graf., ostatnio potaniały też dyski twarde.

Kupuj wtedy kiedy masz pieniądze, bo czekać to możesz do samej śmierci, cały czas wychodzi nowy sprzęt.

Np. w czerwcu wychodza nowe radeony, wiele z nich będzie na ddr5 i znajdzie się też kilka(!) modeli opartych o 2gpu.