Kiedy normalna moderacja :)

Czemu moderatorzy przepuszczają posty skończonych debili i trolli, które prowokują ludzi do wojny na słowa? Czemu w ogóle dochodzi do takich publikacji w tematach, które nie traktują o przedmiocie sporu.

Np. Temat: Dalsze kłopoty Microsoftu z WGA

Często publikowane są prowokacyjne posty Wolnosciowca nie pasujące w ogóle do tematu newsa. Pamiętam, że raz zwróciłem Krogulcowi uwagę na jakiś komentarz i odpowiedział on “Nie będę publikował głupot, gdzie ktoś krzyczy, że Office kosztuje 2 tys zł”, za to często publikujecie debilizmy idące w drugą stronę, które działają jak czerwona płachta na byka, mam na myśli odwiedzającą regularnie wortal grupę użytkowników linuksa, którzy po prostu nie mogą olać trolla i strasznie się tym denerwują.

Nie wiem czemu ktoś nie opublikował mojego komentarza nt Ballmara czy teraz w temacie Corel wraca do Linuksa chociaż były zgodne z regulaminem czy poparte argumentami.

Wiem za to, że spotkałem się z masa nagatywnych opini o tolerowaniu flejmów. Dobreprogramy.pl traci w oczach bo robi się jeden wielki syf ze strony głównej.

Cytowany komentarz został już skasowany.

Myśle ze nie należy tu nikogo obrażać.

Bo wyzywasz ludzi od trolli. :?

Bardzo treściwy komentarz, aż wart opublikowania:

:PPP

Takim komentarzem na pewno bardzo wiele zyska.

BTW jest to tylko i wyłącznie Twoja subiektywna opinia 8)

lazikar, tu nie chodzi o to aby kasować komentarze po raporcie tylko o to aby moderatorzy w ogóle tego nie publikowali.

Nie wiem gdzie to zobaczyłeś ale ani komentarz nt Ballmara nie zawierał wyzwisk ani ten od Corela. Ten drugi to tylko “lanie wody”, ale pewnie “linux to /cenzura/” był ciekawszy i trzeba było go zatwierdzić… :?

I jeszcze coś. Troll != człowiek. Człowiek używa mózgu i potrafi uszanować wybór innych. Jesli ktoś mi pisze, że jestem zacofany, używam gówna … to mam z nim polemizować o jago niskim intelekcie? Przestańmy być poprawni politycznie i traktujmy trolli tak jak na to zasługują!

@fiesta

"Bardzo treściwy komentarz, aż wart opublikowania: "

j/w - poza tym, ta firma nie jest godna zaufania :wink: jej menażdżerowie tylko leją wodę więc komentarz był w 10.

// edit

No to mam kolejny raport dla moderki

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … #komentarz

Nie myli sie ten kto nic nie robi. Zapewne został zatwierdzony przez pomyłkę.

Gdzie zauważyłem.

Kilka urwanych twojego autorstwa

Może jednak najpierw popatrzmy na siebie a dopiero po tym na inne. Jeden przeszedł a nawet nie zdajecie sobie sprawy ile wypada. Gdybyśmy mieli je aktywować jak leci to by były dopiero wojny światów. ;]

Quest-88, dzięki za uwagi. Przeduskutujemy w gronie administracja-moderacja zasady moderacji komentarzy na vortalu bo problem rzeczywiście jest, a trudno za każdym razem określić, który komentarz nadaje się do publikacji, a który nie.

A co w nim jest nie tak??? Nie podoba mu sie linux i tyle. Napisał ich tak apropo około 10.

lazikar, to co ja napisałem to nie jest prowokacyjny post więc nie zrównuj mnie z trollem :>

“A niech ich dopadnie klątwa Alana Yates’a i niech bulą mamone!!”

Chodziło o nowy UI Office’a 07. Alan Yates twierdził, że OO.org jest drożyszy od MSO ponieważ trzeba przeszkolic pracowników. Microsoft wykonał ten sam błąd, który rzekomo popełnia każda firma migrująca na OO.org. W tym wypadku wychodzi na to, że MSO07 jest droższy w przypadki migracji niż >MSO03 czy OO.org. Skoro Yates robi ludzią wode z mózgu to czemu ja nie mogę zwrócić uwagi na te ich “błędy” ? To nie trollowanie

“Zaraz jakiś troll…”

Bo tak jest… Dużo komentarzy trolli jest publikowanych

“Tacy ludzie jak on stwarzają realne zagrożenie dla innych i powinno sie ich leczyć w zakładzie zamknietym”

Przyznaje się :slight_smile: Może był prowokacyjny ale na pewno poparty argumentami :> Btw. mógłbyś mi go całego wklejić?

A zauważyłeś różnice między moimi komentarzami a Wolnosciwca albo marka? czy jak krzyczę, że windows to syf i używają go zacofani ludzie? :-o

Nie podchodzisz do tego poważnie. Wiesz, że mam racę i, że w ostatnim czasie zatwierdzono więcej przypadkowo (?) takich komentarzy Ale Ty wolisz mi wypominać moje aniżeli poprawić system moderowania.

Co do posta. Chodzi o to, że jest to przykład OT. Czy jeśli ja w każdym temacie na dobreprogramy bede pisał “windows nadaje się do kosza” tez je opublikujecie?

Podchodzę do tego bardzo poważnie. A przedstawiłem Ci je abyś wiedział dlaczego zostały odrzucone, bo najwyraźniej stwierdziłes ze nie wiesz dlaczego i nikogo od troli nie wyzywałeś.

Już wiesz gdzie to zobaczyłem. ;]

Jednak daj nam trochę czasu, a my…

bo gość powiedział, że linux jest be zaraz wszczynanie afery.

tego, że na każdym kroku sypią się komentarze typu iż Microsoft “śmierdzi” to już nie przytoczyłeś?

szkoda, że nadal każdy broni tylko swojego…

Quest-88 niepotrzebnie się udzielałeś… Pogorszyłeś tylko sytuację. Chociaż piszę komentarze jakieś 4 x rzadziej niż kiedyś, to teraz moderatorzy *** gwiazdkują *** mi już nawet wyraz “KURDE”.

Już nie mówiąc, że nie mogę nic nawet DELIKATNIE ZGRYŹLIWEGO napisać, bo będzie to uznane za wszczynanie wojen i nie przepuszczone przez moderację…

Eeeh człowieku. Kiedy normalna moderacja ? Odpowiem ci : nigdy.

BlackMan prawda jest taka że zamiast komentować newsa to wyzywacie się nawzajem. :?

Owszem, ale to było dwa tygodnie temu :D.

Za to wczoraj czy przedwczoraj, ktoś całkowicie ZDJĄŁ mi całkiem łagodną wypowiedź, a tego samego dnia lub dzień wcześniej ktoś zagwiazdkował mi słowo “KURDE”.

Moderowanie moderowaniem, ale bez szaleństw ludzie… Ponieważ nie lubię wdawać się w wojny z moderatorami to juznawet nie odpowiadam nic jak mi skasujecie krótkiego posta - szkoda zachodu. A dłuższe posty (już się nie zdarzają raczej) backupuję i w razie jak nie przejdzie, puszczam jeszcze raz.

Nie była na temat.

I nie dwa tygodnie temu a teraz tez niestety

Może mi podać w jakim to było newsie? Dla waszej wiadomości, żadne komentarze nie są usuwane tylko nie są wyświetlane. Więc jeśli ktoś ma wątpliwości to proszę o info, chętnie zobaczę co rzeczywiście było w danym komentarzu.

Aha to można porozmawiać z moderatorami na temat nie wyświetlanych postów??

Można.

ps: Cytat w poprzednim to ten nieaktywowany.

Nie to akurat. W tamtej wypowiedzi było coś że wolnosciowiec też się uspokoił bo nie ma godnego przeciwnika do dyskusji…

BlackMan prawda jest taka ze najczęściej brakiem argumentów jednego z przeciwników jest reakcja wyzywająca drugiego. Przez ostatni Weekend Ja aktywowałem około 95% komentarzy i wiem jak do siebie piszecie. Normalnie prośba o pomstę do nieba. Nie ma znaczenia, o czym jest News, więc teraz się nie dziwcie jak ktoś napisze ze linux to dno to komentarz się nie pojawi. To samo z wyzywaniem. I nikt się tłumaczyć z tego nie będzie. Ta strona to nie WP.

OK. Racja. NAJCZĘŚCIEJ tak jest. Ale jednak czasami jest inaczej.

No w każdym razie to już nieważne, nie ma się o co kłócić. Nie mam już do was żalu za tamte skasowane komentarze (w końcu krótkie były aj a nie zawracam sobie głowy krótkimi)