Kiedy ponownie składać CV do tej samej firmy

Witam.

Jak w temacie, po jakim okresie najlepiej składać ponownie CV ??

Po 2 miesiącach? Zależy co to za firma. Proponuję zmienić wygląd CV, zmienić kolejność informacji. Jeśli wcześniej było bez zdjęcia to teraz ze zdjęciem lub odwrotnie. Nie jesteś sam, więc nie powinni cię zapamiętać, jeśli o to ci chodzi.

Jeśli mają znowu nabór to składaj. Jeśli cały czas ten sam, ale odrzucili cię z jakiegoś “powodu”, to usuń ten “powód” potem złóż.

Miesiąc temu byłem na rozmowie, niestety nie przeszedłem dalej bo nie zadzwonili (i coś mi się wydaje, że nic się nie zmieniło w kwestii odpowiedzi czy zostaniemy przyjęci, jeśli mówią że oddzwonią np. do 2 tygodni do wybranych osób to mówiąc wprost możemy się pożegnać i nie robić sobie żadnych nadziei, bo nie chcą powiedzieć tego wprost tylko wymigują się takimi tekstami). I ostatnio z tej samej firmy pojawiły się nowe ogłoszenia, czy składać jeszcze raz CV skoro już mnie znają ??

A co do tego co napisałeś ra-v , to ciężko jest się domyślić jaki był powód odrzucenia, bo ciężko niestety jest się takich rzeczy dowiedzieć :frowning:

Podaj wymagania tej firmy co do zakresu prac oraz pracownika to może coś ci wskazemy. Podaj też twoje dane ogólne - przedział wiekowy, doświadczenie, “papiery”, co robiles, jak daleko masz do pracy itp.adczenie, “papiery”, co robiles, jak daleko masz do pracy itp.

Tzn. ja tam nie miałem żadnych pretensji. Jeśli tak odebrałeś to sorki, tak ogólnie tylko napisałem.

Bo chiałem się tylko dowiedzieć od kogoś kto może sięorientuje w sprawach rekrutacji czy jest składać cv ponownie do tej samej firmy jeśli było się już na rozmowie i już cię tam znają.

Jeżeli moja odpowiedź jeszcze się na coś przyda,to uważam,że powinieneś złożyć.

Sama pracowałam w sekretariacie i wiem doskonale,że to co trafia do teczki “podania o pracę” zostaje tam na wieki wieków i jest mało prawdopodobne,że ktoś tam zajrzy,by przypomnieć sobie czy Pan X albo Pani Z kiedyś składali CV.:wink:

Najpierw można zadzwonić do firmy i grzecznie poprosić o sprawdzenie czy dokumenty poprzednio wysłane dotarły - wystarczy powiedzieć, że chcesz się tylko upewnić. Często kandydaci popełniają jeden podstawowy błąd - wysyłają cv, które nazywa się po prostu “cv.doc” lub “cv.pdf”. Sam niejednokrotnie rekrutowałem i takie cv zdarza się, że jest nadpisywane (ściagając z poczty na dysk plik do tego samego katalogu zapisywałem jeden plik na drugim). Dlatego proponuję dla zwiększenia pewności zapisać plik w formie np imie.nazwisko.cv.doc, wtedy jest po pierwsze pewność, że nikt tego nie zastąpi a po drugie Twoje cv wyróżni się spośród wszystkich i najprawdopodobniej zostanie otwarte jako pierwsze, co daje dużo większe szanse. Powodzenia!