Kiedy premiera PcLinuxaOs 2008?

Siema mam pytanie moze wie ktos z was kiedy bedzie premiera PcLinuxaOs 2008 ???

i czy bedzie po polsku.

P.S napisalem bez polskich znakow bo niemoge wpisac klikam c+alt i okienko sie wyswietla:(

Co do polskiej wersji nic mi nie wiadomo na ten temat, natomiast system można latwo spolonizować w wyniku czego otrzymujemy system prawie całkowicie po polsku. Tu masz opis polonizacji http://qla.internetdsl.pl/poloniz/polonizacja2.html

może ktoś wie zwas kiedy będzie wersja 2008 bo 2008 się zbliża a ostatnia wersja została wydana w Kwietniu,więc troche czasu mineło testuje wersje 2007 i zainstaluje jak będę miał większy dysk bo mam 40GB a będę miał 160GB Segate Barracuda 8mb :stuck_out_tongue: i bardzo się niecierpliwie w sprawie premier,a na vortalu nic niema o tej premierze ciekawe co dali no trzeba czekać na marginesie PcLinuxOs 2007 jest najlepszy ze wszystkich dystrybucji to jest moje zdanie i nikt niemósi się ze mno zgadzać sądze tak bo jest wydajny na moim sprzęcie tzn Procek AMD Duron 1.2 GHZ pamięć 256mb i Geforce MX400 64 mb świga ładnie bez żadnej ściny łątwy dla początkujących,łatwo się przerzucić z Windy na tą dystrybucje jest ogólnie świetna o by wszystko szło w dobrym kierunku jak dotychcasz może wydadzą wersję ze środowiskiem gnome 2.20 zobaczymy.Pozdrowienia dla użytkowników tej dystrybucji.Ale się napisałem :mrgreen:

Złączono Posta : 29.09.2007 (Sob) 18:51

mają wydać jakieś DVD z systemem w różnych językach wiadomo kiedy będzie dostępne???

Witam możesz śmiało instalować PCLinuxOS 2007 bo nie wiadomo kiedy wyjdzie 2008, napewno nie stanie się to w ciągu kilku następnych miesięcy. Ja mam również dysk 40 GB na linuxa przeznaczyłem 9 w zupełności wystarcza. Co do wielojęzycznego DVD to ono również jest dopiero w planach a kiedy będzie wydane, pewnie też niezbyt szybko. System możesz w bardzo łatwy sposób spolszczyć i masz go praktycznie całkowicie po polsku (link do polonizacji podałem wyżej).

to ja przeznacze około 15 Gb tzn na plik wymiany tzn swap 512mb system a właśnie na system ile potrzeba żeby było odpowiednio 5 GB wystarczy ???i jeszcze pytanko formata trzeba robić czy nie??? a i jeszcze kopie zapasową danych trzeba robić to jest niezbędne dużo zajmie mi kopia jeśli mam 18GB Danych???i te partycjonowanie dysku przed instalacja trzeba zrobić jak jest na filmiku na vortalu przedstawiającym opsi instalacji Linuxa???

Złączono Posta : 29.09.2007 (Sob) 21:33

a kopie zapasową danych trzeba zagrać na dyskietke albo na Cd-R czy normalnie np na pulpit bo z tym zgraniem na dyskietke jest problem bo stacja dyskietek niedziała tzn pojawia się zielona lampka wkładam dyskietkę to wogle jej nieczyta tylko pojawia się napis włóż dyskietkę do stacji dyskietek a zgranie na CD też niepójdzie bo niemam nagrywarki:/

A więc po kolei

Partycjonowanie dysku możesz zrobić tak jak na filmiku z db programem gparted, tylko potem zamiast ubuntu, wkładasz płytke z PCLinuxOS odpalasz jako live cd, logujesz na roota i kilikasz na ikonke install. Dalej postępujesz zgodnie z poradnikiem z tej strony http://qla.internetdsl.pl/000/Installer_pl/index.html ( z tym że jeśli wcześniej utworzyłeś partycje programem gparted to tylko je wskazujesz)

Co do danych nic nie powinno się stać, a jeśli chcesz to przerzuć wszystko na jedną partycję (zakładam że masz conajmniej 2)

Dodatkowe aplikacje mogą być łatwo doinstalowane dzięki menedżerowi Synaptic dzięki niezwykle uproszczonemu Front End.

Jak tą funkcję włączyć tz synaptic i rezydetorium???bo jestem troche zielony i co trzeba zrobić w tym żeby uaktualnić system???

P.Sdzisiaj będę instalował PCLinuxOS 2007 i chce się dowiedzieć o nim jak najwięcej:)

Złączono Posta : 30.09.2007 (Nie) 11:42

są wogle dostępne jakieś łatki do zabezpieczeń albo uaktualnienia systemu i czy trudno doinstalować jakieś programy np bardzo ważny dla mnie program p2p do ściągania muzyki filmów itp LimeWire i Ktorrent które są dostępne pod linuxa:)

łatki oczywiście dostępne.

Programy zainstalujesz bardzo łatwo.

Ktorrent i LimeWire też są spaczkowane dla PclinuxOS’a

aha to znaczy,że LimeWire i Ktorrent są już zainstalowane w Systemie???

Limewire nie.

Ktorrent możliwe ale nie wiem na 100% ale mozna obydwa łatwo zainstalować :slight_smile:

elo jeszcze mam 2 pytanie na system wystarczy 8GB żeby w pełni wykorzystać system żeby chodził sprawnie i stabilnie?Pytajnik jest jakiś program do czyszczenia dysku typu Odkurzacz Profesional napisałem do franmo i odpowiedzili mi,że można odkurzacz odpalić przez wine ale najprawdopodobniej niebędzie wykorzystywał w pełni tego programu jest jakiś program do czyszczenia rejestru jest wogle rejestr w linuxie?Pytajnik? i czy są 2 jeszcze programy do blokowania wyskakujących okienek w Mozilli?Pytajnik i program do pokazania wykorzystania Procesora i pamięci ram najlepiej żeby był na pulpicie tzn pokazany przezroczysty jak w Viście

Złączono Posta : 01.10.2007 (Pon) 22:07

trochę się przeraziłem tym tematem:

http://pclinuxos.vrs.pl/viewtopic.php?t=464

czy to prawda jak jest napisane w temacie,że PCLinuxOS niejeste już rozwijany???:frowning:

Jak najbardziej. Powiem więcej - jest to aż nadto.

NIe potrzebujesz programu tego typu. Rejestr to wymysł windowsowy i tylko tam takie programy mają zastosowanie.

Takie same jak w wersji dla Windowsa, tyle że nie są to programy, a wtyczki (podejrzewam że o Adblock piszesz)

Tego to już jest cała masa i od Ciebie zależy co wybierzesz. Ja pod KDE korzystam z Superkaramby. Odpowiednie wtyczki potrafią naprawdę bardzo dużo.

Złączono Posta : 06.10.2007 (Sob) 0:08

już zainstalowany PCLinuxOS 2007 na linuxa przeznaczyłem około 16GB 10GB na system około 5 GB na partycje Home i na swapa 512 mb tylko wgrać spolszczenie zaaktualizować system i będzie wszystko śmigać:)

a i pytanie do synaptica jak jak odświerze i znajdzie mi aktualizacje to mam zaznaczyć wszystkie i dać do pobrania???

o i jak ściągnąć odmiane GG??? którą polecacie??? i jaką polecacie aplikację do pokazywania użycia procesora i pamięci ram i żeby było jak w Viście tzn na pulpicie przezroczyste.

osobista opinia:

synaptic - te progemy ktorych uzywasz

gg - polecam pidgin, oprocz GG jest jezcze mozliwosc uzywania innych komunikatorow (GoogleTalk, MSN, ICQ itd) lub kadu (ciekawa opcja, duzo pluginow)