Kiedy przyjdzie paczka zamówiona w sobote?

Dzisiaj zamówiłem paczkę ok 16 ,kurier,płatność przy odbiorze(allegro).Zastanawia mnie czy przyjdzie w poniedziałek czy we wtorek.Czytałem,że paczka kupiona przed 11 przyjdzie następnego dnia,ale dzisiaj jest sobota,poczta nieczynna,więc nie wiem zbytnio :stuck_out_tongue: Oświeci mnie ktoś?

Paczka dojdzie najprawdopodobniej następnego dnia po wysłaniu.

Poproś o nr listu przewozowego i monitoruj drogę paczki na stronie kuriera.

W skrócie:

WTOREK :stuck_out_tongue:

W sobotę nikt nie robi, a nawet jakby wysłali to i tak kurier ruszy sprawę w poniedziałek tak, żeby na wtorek było :stuck_out_tongue:

List przewozowy powinien być wysłany na mail od sprzedawcy po wysłaniu paczki, a przynajmniej ja zawsze tak miałem. Nawet jeśli paczka została wysłana w sobotę, to w niedzielę kurierzy raczej nie pracują, więc najszybciej dostaniesz ją w poniedziałek lub we wtorek, jak pisał kolega wyżej. Takie informacje powinny być podane w opisie aukcji lub na stronie kuriera, którego wybrałeś do dostarczenia paczki.

Tak naprawdę wszystko zależy od sprzedawcy kiedy nada paczke. Ja np. zamawiałem towar i chciałem fakturę, gość po 2 dniach zadzwonił do mnie z pytaniem czy mam NIP, podałem mu go i dopiero dwa dni po tym nadał paczkę (paczkomaty), przesyłkę odebrałem po 24 godzinach w paczkomacie. Jaki to był dzień tygodnia, tego nie pamiętam. W każdym razie zeszło na to 5 dni (sama paczka szła 24h, wysłana 4 dni po zawarciu umowy kupna-sprzedaży). Większość sprzedawców nie wysyła w dniu zawarcia umowy (transakcji), ale dopiero, gdy uzbiera się trochę zamówień, aby hurtowo dostarczyć towar do kuriera. Tak więc nie ma reguły kiedy towar do Ciebie dotrze. Szczególnie przy płatności przy odbiorze to im się nie będzie spieszyło. Ja zawsze zamawiam z płatnością przy odbiorze (paczkomaty to był wyjątek) i czekałem najdłużej tydzień.

To oni te paczki przesyłają dronami że z jednego krańca Polski na drugi dochodzą w 24 godziny?

Jeżeli wyślesz paczkę kurierem do godz. 16.00, paczka będzie dostarczona następnego dnia.

Kyrierzy jeżdżą 24 godz. na dobę i przekazują sobie paczki z rejonu do rejonu.

Najwcześniej we wtorek.

Nie. Jeden kurier wiezie paczkę pierwszego dnia po południu od nadawcy do centrum logistycznego, przez noc paczka jedzie TIR-em do centrum logistycznego na drugim końcu Polski, rano zabiera ją stamtąd kurier by dostarczyć ją tobie pod drzwi :slight_smile:

Pany, który zgadnie ile kosztuje dodatkowo odbiór paczki w sobotę?

 

Zamówienie złożone w sobotę jest realizowane w poniedziałek (chyba, że to wysyłka jakiegoś pliku i sklep obsługuje szybkie płatności) więc dojdzie w najlepszym przypadku we wtorek. W najlepszym bo kurierzy w regulaminach mają zastrzeżone, że w uzasadnionych przypadkach mogą dowieźć towar w ciągu 2 dni a GLS to nawet bez uzasadnionych przypadków ma w regulaminie 3 dni :confused: Przed świętami normą jest ze 2 dni a czasem nawet DPD w ciągu 3 dostarcza.

 

Do mnie na wieś jak raz pytałem tylko nie pamiętam która firma to 150 zł chcieli. Za taką kasę to bym osobiście wolał po towar pojechać.