Kiedy spadną ceny dysków SSD?

Cześć,

Zastanawiam się nad kupnem dysku SSD, ale bardzo drogie są. Kiedy można się spodziewać spadku cen tych dysków? Żeby dało się kupić dobry dysk ~250GB za ~500 zł.

Na pewno w przyszłości. Szklanej kuli nie posiadam więc nie podam ci konkretnej daty :stuck_out_tongue:

Ostatnio nawet ceny trochę wzrosły.

Ceny dysków SSD uwazam ze sa bardzo tanie, już sa cenach zbliżonych o której piszesz. Przecież producenci za darmo produkować nie będą. O ile jest duży problem?, to raczej z zarobkami w krajach

jak to piszą media wschodzącymi. Oraz to, ze w tych krajach wszystko ma cenę niemal dwukrotnie większą, jak gdzie indziej.

http://www.newegg.com/Product/ProductLi … av-_-256GB

:lol: :lol:

@falcon89

Zwłaszcza tych o pojemności powyżej 240 GB wzrosły.

@Donna USA

2.50 zł za 1 GB to IMO co najmniej 50 gr za dużo. Najtańszy SSD 256GB, który znalazłem kosztuje ponad 630 zł (Crucial V4 CT256V4SSD2).

A jak sądzicie, kupować dyski teraz, czy po świętach będą jakieś wyprzedaże?

A może będzie jeszcze drożej, bo sklepy będą zamawiać nowe partie? A może nowe partie będą tańsze, bo kurs dolara jest znacznie niższy niż w lipcu??

Osobiście wydaje mi się, że taniej niż teraz to szybko nie będzie, bo nic tego nie zapowiada.

Gdyby ktoś był w temacie lub pracował w branży sprzedażowej to mógłby coś podpowiedzieć :wink:

Cześć,

Zapytaj wróżki, ona na pewno będzie znała odpowiedź na twoje pytanie.

Nawet jeśli ktoś pracuje w branży sprzedażowej, to trudno wyrokować jak zmieni się rynek w najbliżych tygodniach, czy miesiącach.

Z reguły tak jest, ze jak coś się kupi, to za nie długi czasz się myśli, kurde jak bym poczekał to teraz by było taniej, albo coś lepszego. I tak można czekać w nieskończoność. Jak coś jest potrzebne to się to kupuje, a potem się nie patrzy co by mogło być.

Świetna rada, nie ma co. To jak wytłumaczysz ten artykuł, odnoszący się do telewizorów http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,1 … izor_.html

Nie zawsze tak jest. Karty i płyty główne tracą na wartości, pamięci już nie koniecznie. Choćby w 2009 r. kupiłem ram OCZ za 250 zł, który dziś kosztuje niemal 400 zł.

Poza tym dysk SSD nie jest koniecznością, a można kupić jak trafi się fajna cena.

I na tę fajną cenę chciałbym trafić, a nie pluć sobie w brodę że przepłaciłem. Tak jak w ubiegłym roku można było kupić Samsunga 830 poniżej 3 stówek, ale się spóźniłem http://www.komputronik.pl/product/13694 … t_7mm.html

A ja mogę nawet podać jej numer telefonu :lol:

Co do dysków - Gdzieś wyczytałem że mają teraz wejść na rynek bardzo tanie SSD od Samsunga o pojemności kilku TB, chociaż jak to zawsze jest… tanie jest “chińskie”, i szybko traci swój żywot…

@pakeroso

Pewnie ze nie zawsze, ale zawsze czas leci do przodu. a tego nie kupisz za żadne $

I lepiej se pluć w brodę ze się przepłaciło, niż ze się nie kupiło i tyle czasu się zmarnowało.

Zasada prosta. ma się $ to się kupuje żeby sprawić sobie frajdę itp.

Sprawdź po ile są w Niemczech :wink: może będzie ci się opłacało na wycieczkę wybrać, albo w euro zapłacić za przesyłkę