Kiedy umrze LGA775?

Tak z ciekawości - kiedy ze sklepów znikną CPU na socket T? Zdaję sobię sprawę, że nikt nie jest jasnowidzem, ale można to chyba oszacować na podstawie czasu po jakim wycofano starsze platformy po wprowadzeniu nowych (np. po jakim czasie zniknął socket 478 po pojawieniu się LGA775)?

Dwa lata.

Dwa lata to realna prognoza, ale trzeba uwzględnić że 775 jest podstawką bardzo dobrą i może być jeszcze dość długo wykorzystywana.

Dziękuję panowie.

PS

Dość długo IMO.

Ale co Ci to przeszkadza? Jeśli coś jest dobre to nich jest dobre tak długo jak tylko może.

A czy piszę, że mi to przeszkadza?

do roku, aktualnie wypuszcza ostatnie procesory na tą platformę i zostaje tylko i5 i i7

Cos mi sie nie chce wiezyc ze takie klocki ja core 2 extreme znikna z rynku za dwa lata przykladowy qx9650 bije na leb niekure i7 ja daje im jeszcze z 4 albo 5 lat

Q2E znikną szybciej właśnie dla tego że są szybkie, Intel nie chce sobie sam robić konkurencji, mocne proce znikają latem

http://www.in4.pl/komentarze_Intel_-_E8 … ,17925.htm

Patrz post Tobiego. Poza tym IMO seria Extreme jest w pewien sposób limitowana o czym świadczy cena.

Za 4-5 lat te procesory będą już zabytkowe.

Ta moze i masz racje ale beda sobie radzic z grami i programami w 80% a to wiele jak dla smiertelnikow.Podaj mi program albo gre co wykorzysta 100% takiego qx9650 i ty jako zwykly smiertelnik potrzebujesz go.Ile znajdziesz, jeden moze dwa.Ja znam tylko GTA4 ale to potrzeba SLI+Fizyka i niewiadomo czego jeszcze a i smialo przy tym film w tle jakis mozesz przerabiac na inny format.

Z grami za 4-5 lat? Nigdy w życiu. Odnośnie programów się zgadzam.

Z resztą nie tego dotyczy dyskusją, więc proszę o nie ciągnięcie dalej tego tematu.