Kiedy wiatrak zacznie kręcić?

(Patryk 122) #1

może to głupie pytanie,ale wiatrak na karcie graficznej radeon 9550 się nie kręci.zauważyłem to dopiero teraz,bo mam zdjętą obudowę.grałem z godzinę w gierki typu FIFA,GODFATHER i nic.Karta jest gorąca jak cholera,a wiatrak ani drgnie.zrypany jest czy co?

(McDracullo) #2

najprawdopodbniej.

Nie masz tam za dużo kurzu? Garta na gwarancji może? Jaki to model? Wiatrak podłaczony dobrze?

(Milczar89) #3

Spróbuj go przeczyścić bo może być tak zakurzony, że już nie ma siły się kręcić (kumpel miał to samo w tej karcie).

(Patryk 122) #4

zakurzony troche był :slight_smile: wyczyszcze go dokładnie jutro,bo na razie nie chce mi się na niego patrzeć :twisted: dam znać czy zaczał śmigać :stuck_out_tongue:

(Michal Kolatek) #5

I teraz pisałeś na wyłączonym wentylu chłopie z takim podejsciem to możesz jutro nic nie napisać do czasu kupienia nowej karty.

(Patryk 122) #6

a skąd miałem wiedzieć że się nie kręci,skoro miałem bude cały czas zamkniętą :stuck_out_tongue: zauważyłem to przypadkowo...podejrzewam że wiatrak nie kręci się od dłuższego czasu.wracając do tematu,odkurzyłem go,troche drgnął,pomogłem mu się rozkręcić,powietrzył trochę i znowu padł :frowning: i teraz znowu nie che śmigać.Tak więc trzeba go wymienić,czy dokładniej go wyczyścić poprzez rozkręcenie itp.proszę o poradę chłopaki.

(Karolo010) #7

czyżby... mój wiatraczek od karty już ponad rok sie nie kręci a jakoś trzyma :wink:

(Milczar89) #8

To jest taki malutki wiatraczek w środku radiatora ?? Wyjmij go i ladnie przedmuchaj, możesz nawet lekko przesmarować jakimś WD-40 bo to łożysko kulkowe to można. Jak masz karte na gwarancji to oddaj ja na gware pierw. Jak już po gwarancji to pogrzeb w nim troszke, jak to nic nie da to przydałoby się go wymienić. Możesz jeszcze dać jakiś inny nadmuch na nią (wiatrak w obudowie albo zwykly wiatrak stojący obok kompa).

(Fora) #9

ja także miałem tego radona 9550 z naciskiem na miałem i tak samo mi sie zrypał ten wentylarotek ...

i teraz szukam nowej karty ....

takze lepiej zadbaj sobie o niego ...