Kiedy wiatrak zacznie kręcić?

może to głupie pytanie,ale wiatrak na karcie graficznej radeon 9550 się nie kręci.zauważyłem to dopiero teraz,bo mam zdjętą obudowę.grałem z godzinę w gierki typu FIFA,GODFATHER i nic.Karta jest gorąca jak cholera,a wiatrak ani drgnie.zrypany jest czy co?

najprawdopodbniej.

Nie masz tam za dużo kurzu? Garta na gwarancji może? Jaki to model? Wiatrak podłaczony dobrze?

Spróbuj go przeczyścić bo może być tak zakurzony, że już nie ma siły się kręcić (kumpel miał to samo w tej karcie).

zakurzony troche był :slight_smile: wyczyszcze go dokładnie jutro,bo na razie nie chce mi się na niego patrzeć :twisted: dam znać czy zaczał śmigać :stuck_out_tongue:

I teraz pisałeś na wyłączonym wentylu chłopie z takim podejsciem to możesz jutro nic nie napisać do czasu kupienia nowej karty.

a skąd miałem wiedzieć że się nie kręci,skoro miałem bude cały czas zamkniętą :stuck_out_tongue: zauważyłem to przypadkowo…podejrzewam że wiatrak nie kręci się od dłuższego czasu.wracając do tematu,odkurzyłem go,troche drgnął,pomogłem mu się rozkręcić,powietrzył trochę i znowu padł :frowning: i teraz znowu nie che śmigać.Tak więc trzeba go wymienić,czy dokładniej go wyczyścić poprzez rozkręcenie itp.proszę o poradę chłopaki.

czyżby… mój wiatraczek od karty już ponad rok sie nie kręci a jakoś trzyma :wink:

To jest taki malutki wiatraczek w środku radiatora ?? Wyjmij go i ladnie przedmuchaj, możesz nawet lekko przesmarować jakimś WD-40 bo to łożysko kulkowe to można. Jak masz karte na gwarancji to oddaj ja na gware pierw. Jak już po gwarancji to pogrzeb w nim troszke, jak to nic nie da to przydałoby się go wymienić. Możesz jeszcze dać jakiś inny nadmuch na nią (wiatrak w obudowie albo zwykly wiatrak stojący obok kompa).

ja także miałem tego radona 9550 z naciskiem na miałem i tak samo mi sie zrypał ten wentylarotek …

i teraz szukam nowej karty …

takze lepiej zadbaj sobie o niego …