Kiedy wyjdzie Ubuntu mobile?


(Paulikpro) #1

Kiedy wyjdzie Ubuntu mobile?  Czy będzie normalnie obsługiwało pakiety DEB? Ktoś coś o tym wie? Czy może już wyszła jakaś wersja testowa?


(roobal) #2

Tu masz instrukcję jak zainstalować Ubuntu Touch na smartfonie lub tablecie i listę wspieranych urządzeń, na których da się zainstalować Ubuntu Touch :arrow: https://wiki.ubuntu.com/Touch/Install


(Paulikpro) #3

Dzięki! Ta lista wspieranych jakaś mała jest. Co by się stało jakbym zainstalował np. na MyTab Mini?


(enedil) #4

Prawdopodobnie cegła.


(roobal) #5

Albo by działało (w całości lub połowicznie), albo


(enedil) #6

Raczej by nie działało. To jest system przygotowany na inne urządzenie. Podejrzewam, że jeżeli by się nie uceglił, to by nie odpalał systemu.


(Paulikpro) #7

A jakby tak podłączyć klawiaturę i zainstalować terminalowego Debiana?


(roobal) #8

Tylko, że w tablece nie masz dysku i musisz flashować pamięć. To tak jakbyś chciał zamiast BIOS zainstalować Debiana na pamięci flash płyty głównej. Ewentualnie możesz zaryzykować instalację Debian Embedded (Emdebian), ale z tabletu też możesz zrobić cegłę, a właściwie to płytkę :).


(enedil) #9

Wypróbuj apkę z google play “complete linux installer”


(system) #10

Zbyt duże ryzyko, ja bym ci polecał jednak zostać przy Androidzie, bo próbując instalować coś innego nie masz pewności, że będzie działać i możesz uszkodzić sprzęt.


(Piesek64) #11

Nie zepsujesz, gdy robisz zgodnie z instrukcjami. Ja flashowałem wiele razy, i nic się nie popsuło.

Co do tematu:

Można testować, lecz nie opłaca się, bo to nie demon szybkości i można zrobić cegłę z tableta. W przypadku Androida masz wyjście z dualbootem