Kiedyś 120FPS teraz 20FPS

Mam problem z moim laptopem Lenovo z51-70 . Od jakiegoś w wymagających grach miał chwilowe dropy FPS np. w CS:GO z 100 do ok. 20 na jakieś 15-10 s. i tak przez jakiś tydzień póżniej wyłączył mi się grając ale od tamtej pory miałem chwilową przerwę w używaniu go i od tamtej pory kiedy odpalam grę przez 3 s. mam moje typowe 100FPS ale po tym spada do 20 i gdy próbuje grac z nimi to po jakimś czasie wyłącza się. ( Próbowałem użyć jakiegoś programu diagnostycznego np. Lenovo solution center ale nic nie wykrywało nawet jak wyłączył się podczas testu . Próbowałem też przyłożyć odkurzacz do wentylatora żeby ten możliwy kurz wyssał ale nic to nie zmieniło . Zauważyłem też to że powietrze z wentylatora nie jest tak gorące jak kiedyś albo mi się tylko wydaje . Próbowałem tez twardego resetu . ) teraz czekam tylko porady od kogoś mądrego , nie wiem co jeszcze mogłem napisać wiec czekam na ewentualne pytania :confused:

Jakie temperatury podczas stresu?
Jaka specyfikacja komputera?
Jak stoisz ze sterownikami ?

1 polubienie

Odkurzaczem mogłeś uszkodzić wentylator, który przy takim ciśnieniu dostał olbrzymich obrotów, stąd teraz nie wyciąga odpowiednio powietrza, a to wydaje się chłodniejsze.
Proponuję oddać komputer do serwisu i poprosić o wymianę pasty termo-przewodzącej, przeczyszczenie i sprawdzenie wentylatora.

2 polubienia

sterowniki są aktualne. laptop mam już 3 lata przez które chodził jakieś 5 godzin dziennie czasem dość ciężko. a temp nw :confused:

To sprawdź.

1 polubienie

jeśli chodzi o to że zauważyłem to ze temp jest jakby niższa niż kiedyś to ogarnołem to przed tym czyszczeniem :wink:

Objawy które opisujesz wyglądają jak sprzętowe obniżanie wydajności (grafiki, procesora) przy wysokich temperaturach. W laptopach to normalne, te przynajmniej raz na rok powinny być czyszczone w środku, bo nie mają wydajnego systemu odprowadzania temperatury i jak złapią trochę kurzu to się zbytnio grzeją.
@lordjahu ma to samo na myśli, ale chce się wpierw upewnić zanim wyśle cię do serwisu :wink:

1 polubienie

Tem.poczas pracy z przegladrka z gry zaraz ogarne

w karcie graf. max 47 st. C

To są temperatury w stresie ?

ten 2 sc jest podczas 5 min. gry w CSGO

i w tych 5 sekundach zaczynaja się skoki ?

Nie rozumiem zbytnio pytania :confused:

skoki fps zaczynaja sie po odpaleniu gry w 3 sek z 100 w 20 fps
a dalej to tylko moze sie komp wylaczyc

System zaktualizowany i sterowniki ?

Coś jest nie tak z tymi temperaturami. Jeśli dobrze widzę to są niższe podczas grania niż przeglądania internetu? Użyj innego programu do pomiaru, najlepiej takiego który zrobi wykres temperatur w czasie.

wszystko aktualne

ustawione jest chyba ze ma dzialac przez 5 min ale sie wylacza po 8 sek. jak widac

to chyba wszystko co moge zrobic :confused: