Kiedyś gry działały w większej ilości fps'ów

Witam na początku chciałem zaznaczyć, że jest to mój pierwszy post na forum, więc jeśli umieściłem go w złym miejscu to serdecznie przepraszam.

Wracając do mojego problemu to około rok temu gdy grałem w gry takie jak Wiedźmin 1 i 2 byłem w stanie grać na najwyższych i prawie najwyższych ustawieniach w danych grach bez żadnych ścinek ani tym podobnych. Niestety gdy tym razem próbowałem zagrać ponownie w te tytuły to Wiedźmin 1 ledwo zipał na minimalnych wymaganiach a w 2 są tak duże ścinki, że gra staje się nie możliwe z tego powodu. Nie wiem w czym jest problem skoro obie gry działały dobrze rok temu. Jeśli to ma jakieś znaczenie to w międzyczasie zaktualizowałem system do Windowsa 10 i gry były instalowane wtedy na dysku C a teraz zainstalowane zostały na dysku D.
Sprzęt na którym występują te problemy to Acer Aspire E1-571G z:

Intel Core i5 3230M 2,6 Ghz

NVIDIA GeForce 710M

4 gb ramu

Z góry dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że informacje, które podałem okażą się pomocne

Wszystkie sterowniki zainstalowane? Jak wyglądają temperatury pod obciążeniem? Swoją drogą, karta graficzna, którą posiadasz nie nadaje się do gier.

Co do sterowników to są wszystkie zainstalowane, niedawno nawet aktualizowałem od karty graficznej sterowniki.

Niestety ale sam też zauważyłem, że ta karta graficzna nie była robiona z myślą o grach.
A co do temperatur to tu załączam screena i mam nadzieję, że chodziło o to: komp.jpg

Temperatury typowe dla laptopa podczas gier, tak tylko zapytam, gry uruchamiasz na karcie dedykowanej (NVIDIA)?

Ustawienia gier wykrywają moją bestię 710M więc raczej tak