Kiepska jakość dźwięku w Winampie w porónaniu do JetAudio

Witam,

Ostatnio z ciekawości pobrałem sobie JetAudio, ponieważ sprawdzałem inne programy, które może nie żarłyby tyle co winamp i szybciej się uruchamiały. Co mnie najbardziej zaskoczyło to, to że JetAudio nie trzeszczał przy niektórych kawałkach jak winamp. Z ciekawości odpaliłem kilka na WMP i tam też nie trzeszczą tylko na Winampie. Co może być przyczyną tak słabej jakości dźwięku na Winampie? Mam jego aktualną wersję.

Dziwna sprawa. Ja mam Winamp-a bez dodatków + mp3HD Plugin + X-Fi Music z ALchemy + Windows 7 SP1 i właśnie na Winamp-ie mam najlepszy sprzętowy dźwięk.

Podczas słuchania muzy

Winamp Classic zużycie ramu do 20MB

Winamp Modern zużycie ramu do 26MB

Może masz dźwięk ustawiony na 100% ? i karta nie wyrabia ?

Winamp to przerost treści nad jakością. Ale powinien grać podobnie do JetAudio. Sprawdź ustawienia wyjścia dźwięku oraz liczbę buforów, możliwe, że przez dodatkowe pluginy ma ich zwyczajnie za mało.

Z mojej strony mogę ci polecić Aimpa3 (niedawno wyszła beta), małe zużycie pamięci, maksimum opcji i dodatków (tych z WinAmpa także).

Hej, dziwna sprawa wyciąłem dźwięk z tych kilku mp4 w których się zacinał dźwięk i bez obrazu dźwięk praktycznie tak samo dobrze jak w JetAudio. Tylko jednak wolałbym mieć dźwięk z obrazem. A co do AIMPA nigdy do mnie nie przemawiał.

wyłącz Equalizer w Winampie…

Jest wyłączony.

Albo jestem ślepy albo nic nie wspominałeś o mp4 ? Po za tym chcesz pomocy a nic nie wspominansz jaką masz dźwiękówkę i jaki OS oraz jakie drivery.

Mam zintegrowany Realtek ALC889A. Wersja sterownika to R2.54. Windows 7 64bit

Trochę OffTopic, trochę odkopane, ale…

Do Windowsa 7 Realtek napisał celowo gorzej sterownik, a pod XP integry tego pokroju bardzo ładnie grają.

Sprawdzałem już na kilku kompach i integry pod Windowsem 7 grają dużo gorzej , niż pod XP.

Czemu celowo ? Odpowiedź jest prosta - chcesz lepszy dźwięk w Sevenie, niż przeciętny, to kup karte dźwiękową.

Nikt na tym przecież nie straci, bo zintegrowaną dźwiękówke kupujemy, czy tego chcemy, czy nie.

Tzn. tak, straci… użytkownik. Zamiast cieszyć się pod Sevenem dobrą integrą, to taka ALC892 na moim AsRocku się marnuje…

Za to pod XP chodzi świetnie. Tak samo miałem u brata na kompie, czy na moim nieco starszym kompie, który mi się spalił…

Wszędzie dźwięk z integry Realteka był dużo gorszy pod Sevenem od tego w XP.

Sprawdź sobie dźwięk na przyzwoitych słuchawkach ( mogą być nawet czysto i w miarę przestrzennie, ale nie szczegółowo grające A4Tech HS-50 za 35 zł - niezłe w sumie, z mikrofonem )

pod XP i porównaj sobie do Sevena, tylko najpierw sobie tu i tu ustaw Equalizer tak jak lubisz. Nie dość, że dźwięk cichszy, to dużo gorszej jakości.

Na głośnikach tego się tak nie odczuwa, a z głośnością da się coś poradzić… ale już z jakością - nie.