[kierownica] Jeśli nie Logitech to jaką inną warto kupić?

Witam!

Chcę kupić kierownicę na prezent bratu. Niestety, te produkowane przez Logitecha są dużo za drogie.

Czy ktoś się może orientuje, w jaką kierownicę innej firmy warto zainwestować do 150 PLN ?

Na allegro jest dużo różnych modeli, ale ich wykonanie i użyteczność też jest różna, a nie chcę kupować byle czego, bo tanie.

http://www.ceneo.pl/2100370 - Apollo F1 ENZO 144,94 zł + wysyłka , kierownica stylizowana na kierownce samochodu Enzo Ferrari, jeśli brat jest jeszcze młody to napewno mu się spodoba, a jeśli chodzi o “wnętrzności” to w granicach 150 zł, zauważalne różnice to tylko te dot. wyglądu. Technicznie są one wszystkie do siebie bardzo podobne.

Jeśli chodzi o osobę dojrzalszą, to najlepiej wybrać, którąkolwiek z tańszych kierownic Media-Techa (nie różnią się od siebie zupełnie niczym, oprócz oznaczenia modelu). Np. ja około 3-4 lata temu kupiłem tą : http://www.ceneo.pl/1359300

Media-Tech Cyber Race i mam ją do dzisiaj - sprawuje się świetnie. Kosztuje 128 zł + wysyłka (ale znajdziesz ją też w prawie każdym hipermarkecie, różne są kolory obudowy i czasem oznaczenia modelu, ale ważne tylko, źeby marka się zgadzała.)

Pamiętaj, nie warto przepłacać bo lepszą “technicznie” jakość uzyskasz tylko przy kierownicach za 250-300zł, (np. legenadarna kierownica MOMO)

Ostro pogrywam w grę Live For Speed, gdzie jest sporo osób jeżdżących na kierownicach ( ja osobiście mysz ).

Nic prócz Logitecha się tam nie sprawdza. Albo siadają po kilku miesiącach, albo nie da się na nich grać. Nawet kierownice z serii Logitech G25 w LFS-ie wytrzymują bez obsługowo około roku. Jedynie Logitech liczy się w produkcji kierownic. Lepiej dołożyć i widzieć zadowoloną minę brata niż kupić coś tańszego i patrzeć jak bliska osoba targa sobie nerwy:

http://www.allegro.pl/item553984053_sal … szawa.html

@ dragonIce

Jeśli kierownica jest kiepska to nawet 50zł to marnotrawstwo. Brat gra tylko w samochodówki. Nie ekstremalnie, ale tak po prostu, bo lubi. Jego zadowoli każdy sprzęt, jeśli działa poprawnie.

@ Vector

Teraz 99% towarów robi się w Chinach, więc tak naprawdę to nigdy nie wiadomo, kiedy się nam coś nagle w rękach rozleci. Nie mniej jednak, większość się opiera na jakości dotychczasowych produktów danej firmy. :slight_smile:

Myślałem o tym Logitechu Vibration Feedback Wheel i nawet cenowo trafiłem na tańszą, niż ta z Twojego linka, też nowa.

MOMO być może i jest dobra, ale z tego, co jest napisane na stronie producenta nie ma mocowania do blatu. Nogi czasem też muszą odpocząć :wink:

Mam jeszcze trochę czasu (2-tygodnie) do zastanowienia się, czy będzie to najprostszy logitech, czy może coś innego.

Saitek jeszcze robi przyzwoite kierownice… btw. na forach związanych właśnie z samochodówkami dowiesz się że żadna kierownica kosztująca poniżej 200zł nie ma racji bytu… przynajmniej na dłuższą metę…

Nowości zawsze są drogie. Z upływem czasu cena spada, bo wychodzi nowszy model, dlatego myślę akurat nad Logitech Vibration Feedback Wheel, chyba że natrafię na inny model za interesująca kwotę. Brat nie jest wyścigowym wyjadaczem, więc szybkie zmęczenie materiału od nadmiernego grania raczej nie wchodzi w grę.

Hator Odezwij się na ShoutBoxie na temat kierownicy na tej stronie:

http://zion-team.net/

To strona jednego z najlepszych Polskich teamów Live For Speed, tam goście Ci doradzą co i za jaką cenę wziąć :slight_smile:

OK, tylko jak mam się odezwać, skoro pisze, żeby wpisać nick?

Wpisz sobie jakiś tam nick, bądź się zarejestruj. Albo ja zapytam i Ci powiem co najlepiej :slight_smile:

Wpisywałem sam nick, dawałem [enter] i wyskakiwał błąd. Nieważne.

Czy to, że Logitech Vibration Feedback Wheel, ma port USB 1.1 ma jakieś znaczenie? W komputerze jest 2.0. Wiem, że oba są kompatybilne, ale czy przez 1.1 nie będzie zamulać grania?

Więc, została mi polecona kierownica: http://www.allegro.pl/item561063366_kie … _nowa.html

I nic innego tańszego. Szukać tej, licytować itd.

Powtórze jeszcze raz w danym zakresie cenowym konkrente modele mogą się różnić jedynie wyglądem. Np. kierownica MOMO nie będzie znacząco różnić się od innych kierownic w podobnych cenach.Ja polecam ci tą media-techa, bo jedyne co ją w tym zakresie cenowym wyróżnia to toporny wygląd.

Co do portu USB, to różnica między wersją 1.1 a 2.0 jest minimalna i nie będzie miała wpływu na “zamulanie”.

Ok, dzięki za pomoc. Poszukałem w między czasie opiniii nt innych firm i faktycznie lepiej zainwestować w Logitecha. Nurtuje mnie tylko ten port USB 1.1