Kierownica Logitech Formuła Force GP

Witam. Jestem nowy na forum. Szukam pomocy w sprawie kierownicy wymienionej w temacie. Juz przedstawiam swój problem.

Zauważyłem ze te modele kierownicy są w 2 wersjach. Podłączane poprzez USB (ktore widzialem na allegro) i przez game port którą ja posiadam. Kierownice mam już sporo lat, a technologia poszła na przód i musialem zmienic płytę główną. Problem jest taki że akurat tutaj nie mam Game Portu. Czy jest możliwosc zmiany kabla z wtyką do game portu na USB jak w innych modelach? Wiem też o istnieniu przejsciówek z game portów do USB, lecz jest to wydatek 50zł, a zmiana kabelka wydaje się tańsza. Martwi mnie jednak to że do kierownic z kablem USB jest dołączony zasilacz, którego u mnie w starszym modelu nie ma. Czy wraz z zamianą kabla na USB muszę zakupic owy zasilacz? Jesli ktoś moze zmieniał tak swoją kierownicę, albo wie, czy to wogole ma szanse, to proszę o pomoc. Jako że jestem nowy liczę na pomoc i jak tylko bede potrafił, pomoge w innych tematach

Pozdrawiam!

co to za płyta główna ?? ma wyprowadzenie gp na śledź ?? zajrzałeś do manuala ?? pomyśl nad używaną kartą dźwiękową na PCI z game portem ;-).

Płyta główna to NFORCE3-A939

z tego co porzeczytałem to chyba jednak u mnie nie ma tej opcji, chyba że nie zostało to ujęte w książeczce dołączonej do płyty.

to pozostaje zakup karty dźwiękowej z portem gier…

Ok. Dzieki. Mam nadzieje ze wszystko wypali.