Kierownice Tracer Proffesional Carbon Racer wykrywa kierownice ale działają tylko pedały

(fifiyt2016) #1

Witam wszystkich !
Posiadam kierownice Tracer Proffesional Carbon Racer i w trakcie gry w euro truck simulator 2 gra wykrywa kierownice ale działają tylko pedały. Zainstalowałem sterowniki ze strony głównej Tracer bo orginalne (3 letnie) nie były czytane prze mój komputer. Bardzo proszę o pomoc !!!
Z góry dziękuje

(JNJN) #2

https://www.tracer.pl/kierownica-tracer-professional-carbonracer-usb/ps

Instrukcja i ster - system max XP, czyli na nowszych może nie działać poprawnie, szczególnie od W8.

Windows 98/ME/2000/XP

(fifiyt2016) #3

Czyli co mogę zrobić ?

(JNJN) #4

System max XP, może W7? lub zmiana sprzętu na kompatybilny z obecnym systemem.

A może kierownica uszkodzona?

(fifiyt2016) #5

Jak mógłbym sprawdzić czy jest uszkodzona ?

(JNJN) #6

Sprawdzić na kompie z XP z SP3.

(fifiyt2016) #7

Kierownica działa, ponieważ przyciski na niej zamieszczone są kompatybilne i mogę ich używać

(JNJN) #8

Sam napisałeś,co działa? to w czym problem? jak wszystko działa?

(fifiyt2016) #9

Posiadam 4 przyciski na kierownicy i chodzą Ale jak nią kręcę to nie chodzi :frowning:

(JNJN) #10

No to pracuje częściowo - czyli, możliwe, że na sterach systemowych. Dlatego trzeba ją sprawdzić na XP i sterach firmowych do sprzętu.

Jaki masz system?

(fifiyt2016) #11

Windows 7
Za chwile sprawdzę czy chodzi w F1 2013 bo zawsze mi tam działała nawet na starym komputerze gdzie też miałem podobne problemy ale wtedy wystarczyło zresetować komputer ale już nie działa

(JNJN) #12

No to teoretycznie jak sprawna może… ruszy.

Czy próbowałeś instalować firmowe sterowniki do niej w zgodności z XP z SP3 lub XP?

https://www.tracer.pl/gfx-base/files/TRA/JOY/15705/ster_15705.rar

Rozpakuj do katalogu na dysku.

Edit:

ale już nie działa

Czyli, jak na drugim nie działa, można podejrzewać, że ją wykończyłeś…

Ale sprawdź wszystko.

I instaluj w porcie USB 2.0 czarnym i z tyłu kompa.

(fifiyt2016) #13

Pobrałem sterowniki z podanego linka gdyż jak już mówiłem orginalne nie były czytane przez komputer.
PS: Pod jakim względem wykończyłem
Tak podłączam z tyłu kompa
Sterowniki zainstalowałem

(JNJN) #14

No po prostu: wszystko z czasem się psuje - to tylko sprzęt.

Działaj - oryginalne sterowniki też możesz uruchomić w trybie zgodności.

Ale rób przeinstalowanie tak:

• odłącz kierownicę od kompa i Programy, odinstaluj to oprogramowanie Tracera, czyszczenie systemu Ccleanerem,restart i instaluj ponownie kolejny ster w trybie zgodności. Czyli, PPM na setupie sterownika, właściwości i zgodność i zaptasz uruchom ten program… z XP z SP3 .OK i niech instaluje i test i sprawdź tak oba stery oryginał i ściągany.

(fifiyt2016) #15

Przepraszam za pomyłkę posiadam Windowsa 10

(JNJN) #16

To nawet nie wiesz jaki masz system? to źle,a nawet bardzo, ale też obowiązuje to samo,co wyżej napisałem. Nawet sam W10 może proponować instalacje w ten sposób - czytaj komunikaty przy instalacji.

Deinstalacja z poziomu Programy i Funkcje.