Kierownice Tracer Proffesional Carbon Racer wykrywa kierownice ale działają tylko pedały

Witam wszystkich !
Posiadam kierownice Tracer Proffesional Carbon Racer i w trakcie gry w euro truck simulator 2 gra wykrywa kierownice ale działają tylko pedały. Zainstalowałem sterowniki ze strony głównej Tracer bo orginalne (3 letnie) nie były czytane prze mój komputer. Bardzo proszę o pomoc !!!
Z góry dziękuje

https://www.tracer.pl/kierownica-tracer-professional-carbonracer-usb/ps

Instrukcja i ster - system max XP, czyli na nowszych może nie działać poprawnie, szczególnie od W8.

Windows 98/ME/2000/XP

Czyli co mogę zrobić ?

System max XP, może W7? lub zmiana sprzętu na kompatybilny z obecnym systemem.

A może kierownica uszkodzona?

Jak mógłbym sprawdzić czy jest uszkodzona ?

Sprawdzić na kompie z XP z SP3.

Kierownica działa, ponieważ przyciski na niej zamieszczone są kompatybilne i mogę ich używać

Sam napisałeś,co działa? to w czym problem? jak wszystko działa?

Posiadam 4 przyciski na kierownicy i chodzą Ale jak nią kręcę to nie chodzi :frowning:

No to pracuje częściowo - czyli, możliwe, że na sterach systemowych. Dlatego trzeba ją sprawdzić na XP i sterach firmowych do sprzętu.

Jaki masz system?

Windows 7
Za chwile sprawdzę czy chodzi w F1 2013 bo zawsze mi tam działała nawet na starym komputerze gdzie też miałem podobne problemy ale wtedy wystarczyło zresetować komputer ale już nie działa

No to teoretycznie jak sprawna może… ruszy.

Czy próbowałeś instalować firmowe sterowniki do niej w zgodności z XP z SP3 lub XP?

https://www.tracer.pl/gfx-base/files/TRA/JOY/15705/ster_15705.rar

Rozpakuj do katalogu na dysku.

Edit:

ale już nie działa

Czyli, jak na drugim nie działa, można podejrzewać, że ją wykończyłeś…

Ale sprawdź wszystko.

I instaluj w porcie USB 2.0 czarnym i z tyłu kompa.

Pobrałem sterowniki z podanego linka gdyż jak już mówiłem orginalne nie były czytane przez komputer.
PS: Pod jakim względem wykończyłem
Tak podłączam z tyłu kompa
Sterowniki zainstalowałem

No po prostu: wszystko z czasem się psuje - to tylko sprzęt.

Działaj - oryginalne sterowniki też możesz uruchomić w trybie zgodności.

Ale rób przeinstalowanie tak:

  • odłącz kierownicę od kompa i Programy, odinstaluj to oprogramowanie Tracera, czyszczenie systemu Ccleanerem,restart i instaluj ponownie kolejny ster w trybie zgodności. Czyli, PPM na setupie sterownika, właściwości i zgodność i zaptasz uruchom ten program… z XP z SP3 .OK i niech instaluje i test i sprawdź tak oba stery oryginał i ściągany.

Przepraszam za pomyłkę posiadam Windowsa 10

To nawet nie wiesz jaki masz system? to źle,a nawet bardzo, ale też obowiązuje to samo,co wyżej napisałem. Nawet sam W10 może proponować instalacje w ten sposób - czytaj komunikaty przy instalacji.

Deinstalacja z poziomu Programy i Funkcje.