Kieszeń dla dysku SSD z USB 3.0 i UASP

Przymierzam się do zakupu dysku SSD, którego chce używać jako mobilnego magazynu ważnych danych. Pracuję na dwóch komputerach w różnych lokalizacjach i chcę mieć zawsze aktualne pliki bez synchronizowania itp. i jeden dysk zawierający dane, które muszę teraz dublować i synchronizować między lokalizacjami, wydaje mi się super sprawą.

Jako że tematów o dyskach jest sporo, to dysk dobiorę na pewno na bazie tego co już padło.

Natomiast mam wątpliwości dot. wyboru kieszeni z USB 3.0. Są różne niedrogie typu np. ICY BOX IB-273StU3 USB 3.0, ale czytałem trochę, że wybór obudowy dla SSD wymaga nieco przemyślenia, bo są różne kontrolery dla komunikacji USB 3.0-SATA i same kieszenie też różne wersje SATA wspierają.

Nie chciałbym doprowadzić do sytuacji, że biorę SSD, a następnie zrobię sobie wąskie gardło wolną kieszenią i uzyskam zwykłego “dużego pendrive” zamiast szybkiego dysku mobilnego.

Czytałem o UASP - USB Attached SCSI Protocol, kieszenie dostępne na rynku teraz to mają już standardowo, czy nadal zależy od chińczyka?

Jaką kieszeń wybrać dla SSD na USB 3.0?

Całkiem nieźle w testach wypada Zalman ZM-VE350 - możesz się nad nimz astanowić

Ten Zalman jest fajny, ale dla technika czy HelpDeskowca, do trzymania danych to raczej przerost formy nad treścią.
Co do dobrych kieszeni, to ja mam tanią i całkiem szybką kieszeń i-tec MySafe Advance (MYSAFEU313), załączam test jej szybkości na dysku Samsung SSD 840 EVO 120GB:0

@Anonimito: a nie myślałeś o innej formie synchronizacji danych (chmurze) - to byłoby chyba wygodniejsze?

Chmura to zuoooo :stuck_out_tongue: https://youtu.be/Vz4yRdOARvY?t=2m46s
Ogólnie byłoby łatwiej, ale chcę wysyłać online coś, co nie bardzo bym chciał, aby online było :wink: Dodatkowa zaleta: w razie braku netu mam jednak bieżącą wersję.

Nawet mój pomysł pchnąłem dalej - w zasadzie to by było super, gdybym na dysku miał cały system :smiley: I tylko przepinał między komputerami o identycznym HW w różnych lokalizacjach. I byłoby to piękne, gdyby to był Linux, ale niestety to musi być Windows, a Windows = licencja, a licencja przypisana do konkretnego HW. No ale to byłby dopiero czad, wszędzie miałbym kompletne identyczne gotowe środowisko… ech, marzenia.

Dzięki za wskazane modele kieszeni - Zalman widzę jakoś słabo dostępny, ale rozglądnę się, natomiast i-tec też wypada całkiem dobrze i jest niedroga, co też podpowiada, że chińczyki mają opanowane robienie umiarkowanie solidnych i tanich rozwiązań w tym zakresie. Obawiałem się, że może to był domena jakichś wyłącznie markowych i droższych produktów.

Dzięki za pomoc, jakby ktoś coś jeszcze miał, to można śmiało podrzucać :wink: