Kieszeń zewnętrzna na dysk HDD i instalacja

Witam,

zakupiłem kieszeń zewnętrzną na dysk HDD 3,5 firmy COVE z tej aukcji:

http://allegro.pl/item511363859_aluminium_obudowa_dysku_hdd_usb_2_0_3_5.html

Podłączyłem wszystko dokładnie, włączam kieszeń jednak Vista nie wykrywa dysku, który jest w nią włożony, niby instalowały się jakieś sterowniki, ale nic z tego.

Płyta, którą otrzymałem z kieszenią jest nie wykrywana przez Viste, cały czas mam informację, że muszę włożyć płytę do CD-ROMu. Proszę o informację jak poprawnie to uruchomić.

Może restart komputera?

@edit:

Gdy przyciskiem włączam kieszeń to w komputerze wyskakuje okno Bezpiecznego usuwania sprzętu i mam takie coś:

Coś jest nie tak masz vistę a nie Windows 98 żeby restarty robić :slight_smile:

W specyfikacji tej kieszeni wyczytałem:

Podłączenie Hot Plug & Play

Kompatybilność z USB1.0 i 2.0

Co oznacza, że jeśli włożyłeś dysk prawidłowo i podłączyłeś pownien bez problemu działać.

Nie wiem też czy Twój napęd zewnętrzny nie posiada dodatkowego zasilania i dlatego nie działa.

Po drugie mam też nadzieję, że nie podłączasz go do USB na froncie obudowy. Trzeba podłączyć pod USB które masz bezpośrednio na płycie ( częsty problem)

Otworzyła się płytka ze sterownikami, jest troche katalogów:

Pokombinuje z tymi USB, podłączone jest zewnętrzne zasilanie, podświetla się kieszeń i słychać jak dysk chodzi…

@edit:

Zmieniłem USB na inne i wyskoczyło mi takie czas i jest to samo, to co pisze to jest cały czas jakby szukał sterowników czy nie wiem co.

Zdjecie:

2937mvk.png

Te sterowniki są tylko do Windows 98,Vista czy XP nie potrzebują dodatkowych sterowników bo mają wbudowane w system.Sprawdź kieszeń na innym komputerze,albo co też jest możliwe kieszeń jest uszkodzona.

mam dysk ata 2,5 " w kieszeni na USB i jak na front podłączę to też ładnie słychać jak działa i nawet świeci ale system go nie widzi prawidłowo, dlatego pisze o tym :smiley:

Vista jako takiej kieszeni u mnie nie wykrywa tylko sam dysk twardy ( marka model pojemność )

Czyli potrzebuje Win XP żeby ta kieszeń działała?

@edit:

zmieniłem port USB i wyskoczyło, że gotowe do działania, jednak w Mój komputer nie widzę dysku.

20zzek3.png

@edit2:

Niby zainstalowało tą kieszeń, zobaczcie zdjęcie:

rljp4w.png

Na win XP instaluje się, ale wyskakuje błąd że może nie działać prawidłowo sprzęt.

Przestały mi się świecić diody od kieszeni…

P.S czemu nie działa edycja??

@edit:

Poradziłem sobie, wystarczyło dać zworkę na MASTER ON. ;] Zworka własnej roboty z drucików, ale jest ok i działa. ;]