Kikla Pytań - Strona na Worpresie

Witam Was

Wordpress 2.8.2

Narazie :

Localhost na Webservie

Wszystko idzie dobrze ,ale mam problem z formularzami kontaktowymi itp np cforms :

  • bawiłem się sporo w ustawieniach , aż w końcu wreszcie nie wyskakuję już błąd , wygląda dobrze … ale nie wysyła :frowning: - na wieczność napis " proszę czekać "

ustawienia główne w cforms Version v10.5:

cforms produces RFC compliant emails with CRLF (carriage-return/line-feed) as line separators. If your mail server adds additional line breaks to the email, you way want to try and turn on the below option.

  	Separate lines in email header with LF only (CR suppressed) - nie zaznaczyłem

  	Separate lines in email body with LF only (CR suppressed) - nie zaznaczyłem


phpmailerV2 Normalnie niczego nie musisz zmieniać W przypadku wyłączenia funkcji mail() skonfiguruj cform do używania zewnętrznego serwera SMTP do dostarczania maili.

  	Włącz zewnętrzny serwer SMTP ** Informacja »zaznaczony

 	Aby uniknąć błędów od wersji 6.4 został dołączony PHPmailer w wersji 2.0 wspierający obsługę SSL i TLS.

Adres SMTP smtp.gmail.com

Bezpieczne połączenie Nie

SSL (np. gmail) - zaznaczone

TLS nie

Port 465 (	Zwykle 465 (np. gmail) lub 587)

  	Autentykacja STMP (Pozostaw puste jeśli nie jest wymagana!):

Użytkownik user	

Hasło *******	

  (odznaczone)	POP przed SMTP

Myślałem może na innym programem ale nie w tym tkwi problem , polecicie coś ?

Zależy mi formularzu kontaktowym a także newsletterze (jakaś osobna kategoria na moim blogu wysyłana regularnie do subskrynentów - możliwe to ?)

Mam pytanie czym to jest spowodowane i czy na wykupionym już hoscie tez będe miał takie problemy ?

Możecie mi polecić tani , dobry na początek hosting pod WP

bym nie miał żadnych problemów z mailngiem itp , zawierało mod rewrite itp itd

Czy podpiecie tego wszystkiego (hosting , domena itp ) jest skomplikowane?

Przepraszam za te pytania , ale jestem początkujący - jeszcze nigdy nie miałem strony “.pl” i niedarmowym hostingu :slight_smile:

Z góry dziękuje za pomoc

Rozumiem że te mailingi chcesz wysyłać za jednym zamachem do x osób?

Tylko odpowiedz sam sobie na pytanie ile tych osób ma być, im więcej tym bardziej “tolerancyjny” host potrzebujesz, ja np używam group5 i nie udało mi się wysłać mailingu do 28300 osób przez to że przeciążyłem ich host i mój dopuszczalny % zużycia ich procków.

Z tego co pamiętam konkretne mailingi udało mi się wysyłać z hostingu netart.pl, ale musisz mieć oficjalną zgodę firmy do takich “bomb” mailowych #-o

no mysle że tyle na początek aż to nie - może kiedyś :slight_smile: zobaczymy

Pytam bo nie wiem czy po prostu czy za ten mailing (bo ro kontaktu to chyba moge zwykłego maila używać) odpowiada hosting , czy coś innego ,

Nie wiem też jak wygląda kwestia maila o nazwie mojej domeny np ?

Jesli planuje na start właśnie taki mailing do (około 1000 osób na początek) , to na co muszę zwrócić uwagę podczas dobotu hostnigu/domeny oraz podpinania jej ? ; Czy mogą to być te tańsze usługi po 50 , 100 zł rocznie ?

Przy jakimkolwiek masowym meilingu zwróć przede wszystkim uwagę na aspekty prawne. Przede wszystkim na to skąd masz bazę adresów mailowych i czy te osoby wyraziły zgodę na otrzymywanie tych informacji od ciebie. Jeśli kwestie prawne nie będą stały na przeszkodzie odpowiednio napisany skrypt do wysyłania wiadomości powinien sobie bez większych problemów poradzić na większości tańszych hostingów przy wysyłaniu wiadomości do 1000 osób.

nie no… mailing będzie do osób które się do niego uprzednio zapiszą oczywiście