Kilka części do składaka za 1000zł

Mam w domu wolne 2x4GB Ripjavs 3200Mhz, MSI RX580 Armor, Zasilacz SPC 600W, Ze dwa dyski SSD. Do poskładania kompa brakuje mi tylko MoBo, Procka i obudowy.

Budżet 1k PLN.

Wybrałem sobie takie coś, ale może coś lepszego się znajdzie:
SilentiumPC Signum SG1
Gigabyte B450M DS3H
AMD Ryzen 3 3100…

Stary komp mi zajumały dzieci (MSI Bazooka, taka sama pamięć ram i zasilacz, obudowa SPC RG4 Pure Black i procek AMD 2400G + wspomniany RX580). Ja zostałem ze starą i3-2100 i 2GB ramu. Chciałbym poskładać sobie coś do WoT i Wieśka (plus kilka starszych gier).

Co będzie lepsze? Nowy komp na tych gratach do 1k czy stary a nowego dać dzieciakom?

Jeśli będzie badzro opłacalnie to dorzucę 200zł na kompa :slight_smile:

W sumie wyjdzie to samo, Ryzen 3100 jest lepszy od 2400, ale też 4/8. Karta ta sama, a resztę dobrze dobrałeś. Jak coś zostanie, to dokupcie RAM więcej. :wink:

Uważaj tylko na korki, zależy jaka masz instalację, jak podepniesz dwa kompy i np. pralkę, to może wywalić. :wink:

Jakoś nie jestem przekonany co do płyty. Coś lepszego się znajdzie w niewiele większych pieniądzach?

Sprawdź ASRock B450 Pro4.

A gdyby jeszcze mi się udalo żonę urobić na kolejne grosze to może i procek jakiś lepszy by się znalazł? Warto? I na jaki?

I ewentualnie jaki RAM

Procek można lepszy, ale wiele FPS nie zyskasz, rx 580 to tak mniej-więcej 1650Super, czyli karty wręcz dedykowane do Ryzen 3100. Mógłbys kupić starszą 2600, więcej rdzenii, ale niższe zegary i mniej FPS. 3600 2x droższa. Zostaje jeszcze 3300 i 3500, ale one trudno dostępne.

Do Ryzena 3100 możesz 3200 CL16 i z listy zgodności płyty wybierasz dowolny.