Kilka domen na jednym serwerze

Myślę nad wykupieniem tego hostingu http://linuxpl.com/?id=hosting&k=w1gb mam tylko pytanie jak podpina się kilka domen pod jeden serwer? W regulaminie pisze “Dowolna ilość domen podłączonych pod konto” więc jest to na pewno możliwe, chciałbym tylko się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce.

np. pod foldery:

/gry - domena www.xxxxxxxxxxxgry.pl

/programy - domena www.xxxxxxxxxxxprogramy.pl

o to Ci chodzi ?

Zapewne mu chodzi o (na przykładzie dobreprogramy) wchodzisz na stronę dobreprogramy.com przenosi cię na dobreprogramy.pl wchodzisz na dobreprogramy.eu przenosi cię na dobreprogramy.pl nawet ktoś utworzył domenę .tk dla dobreprogramy czyli wchodzisz na dobreprogramy.tk ale na tej domenie jest inaczej bo możesz ustawić jaki ma być tytuł i każdy może tą domenę dopisać do każdego adresu.Popatrzcie http://dobreprogramy.tk/

No nie za bardzo chodziło by mi raczej o pełny adres. Przykładowo wp.pl i onet.pl na jednym serwerze. O ile się tak da oczywiście?

No to podział na foldery, tak jak wyżej napisałem, np. onet.pl jest w folderze /onet i domena jest ustawiona pod folder /onet i tak samo z wp.pl, rozumiesz?

Pozdrawiam.

Tylko o ile pamiętam to domenę ustawia się tylko na serwery DNS?

No tak, ale później ustawiasz np. pod folder…

Ja mam tak w nazwa.pl po ustawiane :slight_smile:

A to chyba że tak :smiley: a gdzie masz hosting jeśli można wiedzieć?

W nazwa.pl :slight_smile: i bardzo polecam :wink:

Nazwa.pl posiada wiele limitów, o których dziwnym trafem nie wspominają na swoich stronach.

O co chodzi z promocją " Promocja “Serwer za darmo + Kaspersky gratis!” - firmy "??? Kiedy trzeba zapłacić? No i ile nigdzie nie mogę znaleźć info a wątpię w to żeby rozdawali darmowe serwery :smiley:

piotrekp2507 , nie bierz w nazwa.pl w promocji. Pierwszy rok jest promocja a potem przepłacasz.

Tak myślałem :wink:

Akurat nazwa.pl to najgorszy hosting z jakim miałem do czynienia. Nie dość że dosyć chore limity(nie da sie nawet normalnie wgrać zrzutu bazy danych), to inne hosty od serwera http i bazy danych, a dostęp do hosta bazy danych nie przez jakiś localhost, albo lan, tylko normalna domenowa nazwa, co skutkuje “fajnymi” czasami dostępu.

osobiście używam iq.pl oraz home.pl jak dotąd nie narzekam,

hmm, a nie prościej zrobić subdomeny np. onet.twojanazwa.pl czy interia.twojanazwa.pl i przekierowac domene tak by subdomene onet.twojanazwa.pl traktowal jako strone glowna i tak z kazda?!

jeśli chodzi zarówno o home.pl jak i nazwa.pl odradzam - wysokie ceny usług i nie zawsze najwyższa ich jakość szczególnie w nazwa.pl

Istnieje kilka serwisów (sprawdź w google - hosting) na których znajdziesz oferty usług o wiele tańszych i lepszych wraz z opiniami o nich :slight_smile:

a co do głównego pytania - jak się podpina?

gdy już masz główną domenę, w panelu administracyjnym możesz podpiąć kolejne. Nie znaczy to, że kilka domen będzie kierowało do tego samego miejsca - to już zależy od tego jak Ty to ustawisz. Równie dobrze na jednym serwerze (a właściwie koncie) możesz mieć kilka niezależnych stron z różnymi adresami