Kilka dylematów do komputera za 3.500 zł

Witam kolejny raz :slight_smile: Parę tygodni temu http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=19&t=252994&p=1674371&hilit=dudik.dredcore#p1674371 prosiłem was o ocenę tamtego zestawu. Składając kompy dla ludzi z mojego otoczenia przeglądam ten dział i sugeruję się waszymi propozycjami. Ale kurcze, kumpel wraca z Niemiec w przyszłym tygodniu i mówi, że zarobił 3,5k. To już jest naprawdę sporo, i przy tej cenie można już poszaleć, a ja mam mętlik w głowie… Czy możecie zmodyfikować ten zestaw tak, by był jak możliwie najbardziej opłacalny?

Płyta główna: MSI P45 Platium ~ 545 zł

Proc: Core 2 Duo E8400 3 GHz ~ 460 zł

RAM: OCZ Reaper 2x 1GB 800 MHz CL 4 ~ 160 zł (cruciale odpadają ze względu na potrzebę sprowadzenia ich z allegro)

Dysk: Samsung Spin Point F1 HD322HJ, 320GB ~136zł

Nagrywarka: PIONEER DVR-215D ~ 80 zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-520HXEU 520W ~ 260 zł

Grafika: Powercolor Radeon HD4850 ~ 460 zł 

Obudowa: SHARKOON REBEL 9 BLACK ~ 135 zł

Wentylki: 4x 120 mm Acutake fan 120 ~ 52 zł

Chłodzenie na proca: Pentagram HP120 Karakorum ~ 80 zł + Zalman ZM-STG1 ~ 25 zł

Monitor: Samsung SyncMaster 2253BW Wide ~ 838 zł 


RAZEM: 3231 zł (ceny z apollo) [z czego 300 zł zostaje na głośniki, spodobały mi się geniusy sw-hf 5.1 5005]

To co podoba mi się w wyżej przedstawionym zestawie to zasiłka z odpinanymi kablami, monitor, dysk (raid odpada, 640 GB miejsca to jest bardzo dużo [serwera on nie robi :P, a taka 320- tka na pewno mu starczy], a lepiej zaoszczędzić miejsce w obudowie i przy okazji na kasie). Mam wątpliwości do Radka 4850, może lepiej 4870-tke? CrossFire też fajna rzecz, no ale jak gra nie korzysta z SLI czy właśnie CrossFire? A GTX 260 jest w 65 nm i kosztuje dużo więcej + prądu ciągnie więcej, więc radki wydają mi się bardziej przyszłościowe.

Co do apollo, kupuję tam, bo do Wrocławia mam 50 km. Wolę tam jechać i kupić części, bo będzie szybko i towar dostanę od razu. I nie chcę kupować przez ich sklep internetowy, bo chcę zaoszczędzić na czasie i poza tym mam stracha przy kupowaniu czegoś z internetu :stuck_out_tongue: A i jeszcze jedno pytanie: czy oni żądają sobie kasy za złożenie sprzętu i czy nie nakładają plomb?

Proszę o odpowiedzi na moje wątpliwości, bo chce żeby kumpel był zadowolony i nie miał żadnych pretensji do mnie, że coś nie tak itp. Czekam cierpliwie, drodzy eksperci :smiley:

Zmień tylko RAMY na MUSHKIN DDR2 2048 PC800 DUAL CL4 HP 2x1GB

reszta może zostać, z resztą ramy też, ale ja bym zmienił.

W zasadzie nie ma się tutaj do czego przyczepić. Jak chcesz to zmień grafę na HD4870.

Te mushkiny są fajne, no i najważniejsze, że w apollo. Znalazłem tam też Radka HD4870 od Gainwarda za 750 zł. Z mushkinami i HD 4870 razem cały komp wychodzi 3521 zł. Nie ma już kasy na głośniki no i co najistotniejsze na myszkę i klawiaturę ;/ Proszę o dalsze porady i odpowiedzi na wszystkie zadane pytania (wszystko to co dotyczy sprzętu + na temat sklepu, tj. pytanie o koszt złożenia części i czy nie nakładają plomb)

ja bym zmienił płytę na

MSI P45Neo2-FR za 319zł

i dopłać do Radka HD4870

a no i za 300zł możesz mieć Corsaira CMPSU-750TXEU 750w

Kup HD4850 od PowerColor (podobno nie nakłądają plomb, na przykład do zmiany chłodzenia)

Na CF raczej kasy nie starczy, jak już to poczekać na HD4870x2. Do tego właśnie mało gier korzysta z CF, czy SLI.

Co do plomb, to pewnie nie nakładają ca budę.

True

MSI P45Neo2-FR fajna płytka :smiley: No i na dodatek nie widać różnicy pomiędzy nią a P45 Platinum oprócz chłodzenia ;] Ale czy nie ma tych zworek do ustawiania strapa? Ale czy trzeba aż korsarza 750 W? Nie wystarczy ta 520-tka z odpinanymi kablami? I kurcze, radzio od gainwarda ma pewnie plomby, bo to palit przecież ;/ Tak samo jak mój 7600 GT ;f Ale jest na szczęście od powercolora i to za 730 zł.

A więc konfig przedstawia się teraz tak:

Płyta główna: MSI P45Neo2-FR ~ 319 zł

Proc: Core 2 Duo E8400 3 GHz ~ 460 zł

RAM: MUSHKIN DDR2 2048 PC800 DUAL CL4 HP 2x1GB ~ 155 zł 

Dysk: Samsung Spin Point F1 HD322HJ, 320GB ~136zł

Nagrywarka: PIONEER DVR-215D ~ 80 zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-520HXEU 520W ~ 260 zł

Grafika: Powercolor Radeon HD4870 ~ 730 zł

Obudowa: SHARKOON REBEL 9 BLACK ~ 135 zł

Wentylki: 4x 120 mm Acutake fan 120 ~ 52 zł

Chłodzenie na proca: Pentagram HP120 Karakorum ~ 80 zł + Zalman ZM-STG1 ~ 25 zł

Monitor: Samsung SyncMaster 2253BW Wide ~ 838 zł


RAZEM: 3270 zł

No, i to mi się podoba. Cena taka sama jak tamtego zestawu i jest radek hd4870 :smiley: Jakieś dalsze sugestie? Monitor w porządku?

Wystarczy 520’stka, ale 750’tka jest 40zł droższa i masz pewność że nie zakatują jej nawet 2x4870x2. Poza tym ma standardowy rozmiar.

Co do radków to firma nie ma specjalnego znaczenia bo wszystkie są referencyjne.

A zworki to msi mieć powinno bo to dobra rzecz która w niczym nie robi problemu, z obsługą dwóch zworek poradziłoby sobie dziecko z przedszkola więc czemu tyle osób postrzega to jako wadę? Z resztą przy tych procesorach i tak interesują cię tylko tryby 333 i 400.

Nigdy nie miałem styczności z kręceniem intelów, ale myślę, że sobie jakoś poradzę zarówno z tym jak i zworkami. A zmieści się na tej płycie Karakorum (albo raczej czy w ogóle wejdzie do obudowy)? Chciałbym kumplowi wziąć właśnie pentagrama karakorum, bo ma prosty montaż…

Scythe Mugen wchodzi bez problemu na platinum, a to neo2 ma odrobine mniejsze chłodzenie więc niema mowy aby nie weszło.

Ok, to biorę ten zestaw jak kumpel przyjedzie, myślę, że na razie 520’tka starczy, jak nie to sprzeda, i kupi 750’tke :slight_smile: Taki zestaw starczy mu na pewno, dzięki za rozwianie wątpliwości. Dzięki jeszcze raz [temat można zamknąć, a wam chłopaki polecam zrobić topic, w którym można umieszczać gotowe zestawy za określoną kasę i na określony miesiąc, kiedyś gdzieś widziałem coś takiego]