Kilka elementów do chłodzenia PC + preparat "zamrażacz"

Witam. To chyba ten dział. Otóż co myślicie o czymś takim http://allegro.pl/ag-chemia-zamrazacz-c … 92451.html ? Mam dość gorące teraz podzespoły i czy to dałoby jakiś efekt gdyby tym trochę popsikać na nie. + jakieś tanie chłodzenia do dysku i karty graficznej.

do dysku

http://allegro.pl/aab-cooling-hdd-coole … 93045.html

do grafy

http://allegro.pl/cooler-wentylator-kar … 02649.html

lub

http://allegro.pl/wentylator-wyciagowy- … 22376.html

tu jest jeszcze taki uniwersalny, chyba też do PC

http://allegro.pl/wentylator-sledz-do-o … 88979.html

Na razie to muszę sprężonym powietrzem trochę przeczyścić (można nim wszystko czyścić, te płytki chipowe czy jak to się zwie na podzespołach również?). Z góry dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas.

Lepiej popraw sobie wentylację w obudowie, a nie psikaj zamrażaczem :). Kiedyś psikałem sobie sprężonym powietrzem i dawało do marny efekt. Uważaj na ten zamrażacz - jest palny. W przypadku dużej różnicy temperatur może Ci się skroplić woda na podzespołach.

Z tego zamrażacza jeszcze nie korzystałem, tylko właśnie chciałem się spytać. Tzn co do różnicy temperatur to najodpowiedniej jest najpierw komputer odłączyć no i zostawić przez jakiś czas do wywietrzenia a potem można z tym sprężonym lub tym zamrażaczem. Wentylacja jest ok, ale czy kupować coś jeszcze z tych dodatkowych akcesorii chłodzących? Wiem, że teraz jest lato no i w pokoju też gorąco, ale jednak wysokie temp. jak na stan spoczynku. A ile może przypuszczalnie kosztować czyszczenie komputera w jakimś serwisie? (o ile jest taka możliwość)

Przecież ten Zamrażacz nie służy do chłodzenia podzespołów, ale jak chcesz później kupować nowe części to droga wolna. :]

Tzn pisze tam “pozwala na miejscowe oziębienie podzespołów”. Czy taki efekt jest bardzo krótkotrwały?

Co do czyszczenia w serwisie - możliwości są, ale rozpiętość cen jest duża. Znam serwisy, gdzie robią to po złotówce, znam też takie, gdzie zdzierają z 80zł za głupie wyczyszczenie peceta. Efekt takiego “zamrożenia” jest krótkotrwały, gdyż ta substancja chłodząca szybko wyparuje z gorącego elementu :slight_smile:

Aha to dzięki, czyli nie opłaca się tego kupować. A jak z tymi pozostałymi akcesoriami z allegro do których podałem linki?

Nie opłaca się, lepiej kupić wentylator 80/120mm na tył i przód obudowy (o ile masz taką możliwość) i będą dużo cichsze niż te małe szroty na pci, które wyglądają jak laptopowe chłodzenie. Hehe żebyś był z Wrocławia to bym ci kompa wyczyścił za 4 paka :stuck_out_tongue:

Aha. Z przodu możliwości nie ma, a z tyłu muszę sprawdzić jaka wielkość. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.