Kilka głupich pytań na temat Visty :)

piszę o tym tutaj żeby nie śmiecic innego działu takimi banalnymi pytaniami :wink:

dzisiaj przeskoczyłem na Vistę, był to dla mnie duży skok gdyż wykonany z Win98 na Vistę… kompletnie się nie łapię :smiley:

pytania:

  1. czy aktualizacja systemu musi/powinna byc włączona (gdzieś przeczytałem że ściągają się przy tym wirusy:>)

  2. co to jest Ati Catalyst Install Menager?

  3. mam na pulpicie ikonę Norton Internet Security, co to jest? (w programach tego nie ma, a za Nortonem nie przepadam wiec chciałbym się tego pozbyc, mam po prostu kliknąc prawym i “usuń”?)

  4. w “standardzie” jest też Nero StartSmart Essentials i CyberLink PowerDVD mogę się tego pozbyc i zainstalowac zwykły pakiet Nero do nagrywania? (domyślam się że ten CyberLink jest właśnie do nagrywania)

  5. nie mogę zrobic literki “ci”, gdy naqciskam “c+alt” pojawia mi się okno tego “Catalyst Controler Center”, co z tym?

  6. można jakoś zrobic ikonę “moj komputer” na pulpicie?:stuck_out_tongue:

  7. mam też coś takiego jak “First Steps Diagnostics” mogę to odinstalowac?

hmmm… no to tyle :D… na razie :stuck_out_tongue:

  1. powinna, żadnego wirusa nie ściągniesz

  2. sterowniki do karty graficznej

  3. Nortona usuń tym

http://service1.symantec.com/support/in … n&src=pl_w

  1. możesz ale CyberLink PowerDVD jest do odtwarzania płyty DVD

  2. to jest skrót klawiszowy do w/w sterownika, wyłącz to w panelu sterowania lub odinstaluj

  3. PPM-Personalizuj-Zmień ikony pulpitu

  4. Lepiej zostaw, może sie przydać :slight_smile:

a jak uruchomic kamerkę internetową? (to jest laptop, jest wbudowana)

jaki to model laptopa?

zainstaluj Skype i tam masz opcje testuj kamerę :slight_smile:

Fujitsu Siemens Amilo i jakies cyferki :stuck_out_tongue:

podaj dokładnie te cyferki

Skypem próbowałeś testować kamerę?

w FSC nie uruchamia sie automatycznie kamerka, nalezy kliknac Fn + F7 wtedy mozesz korzystac z dowlnego komunikatora który obsluguje videokonferencje(tez FSC posiadam)

o dziekuje bardzo jeden problem z głowy :smiley: