Kilka gniazd RJ-45 na jednym kablu

Czy można podłączyć na jednym kablu od internetu (skrętka) kilka gniazd RJ -45 ?? Chodzi mi o wpuszczenie gniazd w ścianę. No i aktualnie mam z jednej strony pokoju komputer, ale kiedys moge to zmienić i wtedy chciałbym przepiąć tylko kabel na inne gniazdo. No i pytanie czy taka "kostrukcja: jest wogóle możliwa ??

Najlepszym rozwiązniem bedzie switch albo patch panel, potem podepniesz sobie do niego co zechcesz.

Jeżeli będzie kożystał z tych gniazd zawsze tylko jeden komp to jest to do wykonania , w sklepach komputerowych są dostępne odpowiednie gniazka , gniazda są tak skonstruowane że posiadają zaciski samozaciskowe (bez cięcia kabla ) lub na śróbki (trzeba ciąć) , od jednego gniazda ciągniesz jeden i ten sam kabel do drugiego gniazda i tak samo do następnych gniazd podłanczając te same kolory przewodów do tych samych zacisków we wszystkich gniazdach.

To jest właśnie:

nieraz stosuje się ( NIE ZALECANE)że na jednym kablu zaprawia się dwa gniazdka bo sa dwie pary wolne lecz stosujes się to w skrajnych przypadkach :wink:

Ja mam podobnie wykonane , jedną skętką idą od swicha 2 linie są one podłączone do podwójnego gniazda 2x RJ45 , od gniazda idą kable dalej do 2 kompów mam już tak kilka lat i nie sprawia to narazie żadnych problemów , jak narazie przy łączu 100Mb/s takie coś jest możliwe gdyż w skrętce są wykożystane do jednego łącza tylko 4 z 8 przewodów następne 4 do drugiego łącza , ale kiedy admin zmodernizuje sieć do 1Gb/s wtenczas do takiego łącza w skrętce wykożystuje się wszyskie 8 przewodów.

No a można jakos podłączyć gniazdo, i potem od tego gniazda pociągnąć nastepny kabel dalej do nastepnego gniazda ??