Kilka komputerów jedna gra

Witam chciałbym pograć ze znajomymi w jakąś grę na kilka komputerów, kiedyś robiłem połączenie na dwa komputery z systemem xp czyli standardowo sieć lan, ip z kolejnym numerem i firewall:) teraz mam kilka komputerów z systemem windows 7 jak coś takiego zrobić?:wink: próbowałem ostatnio z dwoma zrobić tak jak na xp niestety nic z tego nie wyszło. Proszę o pomoc z góry dzięki i pozdrawiam.

Witam,

granie lokalne czy globalne??

Jak lokalne to starczy switch i każdy z tej samej puli adresy ip, aplikacja do wyjątków zapory (można też porty dodać) oraz ta sama domena najlepiej (grupa robocza).

Jeśli przez neta to serwer z dobrym upload i małym pingiem, strona serwera: przekierowanie portów od gry na zewnątrz oraz ustawienia zapory, klient, ustawienia zapory i połączenie się z zewnętrznym adresem ip serwera (ustawia się w grze zwykle)

Nie nie, granie lokalne, switcha nie trzeba jakoś specjalnie ustawiać? “aplikacja do wyjątków zapory (można też porty dodać)” tzn? :wink:

WIN7

W zaporze dodać grę (Pane sterowania\zapora systemu windows\ na lewo u góry "zezwalaj programowi lub funkcji na dostęp przez zaporę systemu windows) masz tam “zezwalaj na dostęp innego programu” (wybierz plik exe od gry).

Albo wyłącz na czas testów całkiem zaporę (serwer i klient).

Ustawienia grupy roboczej (właściwości na “mój komputer”, na lewo u góry “zaawansowane ustawienia systemu” zakładka “nazwa komputera”, przycisk zmień i tam się znajduje).

XP

W zaporze dodać grę (Pane sterowania\zapora systemu windows\ zakładka wyjątki) masz tam dodaj aplikacje (wybierz plik exe od gry) i możesz dodać port (wpisz w necie nazwę gry i port, to pokażą się strony z opisem na jakim działa).

Albo wyłącz na czas testów całkiem zaporę (serwer i klient).

Ustawienia grupy roboczej (właściwości na “mój komputer”, zakładka “nazwa komputera”, przycisk zmień i tam się znajduje).

switch to taki rozgałęźnik - o ustawień. aby ważne by każdy komputer miał na stałe przypisany adres ip, maske i brame (chyba że masz router i ustawione dhcp to w tedy wszędzie adres z dhcp).

dla switch np. serwer 192.168.1.1 (ip), klient1 192.168.1.8, klient2 192.168.1.9, itp

maska 255.255.255.0 i brama 192.168.1.1 wszędzie.

A jak to nie zadziała to podaj konkrety:

Czy komputery widzą się w sieci ?

Skoro na 2 komputerach z xp działało to zrób tak jeszcze raz i spróbuj podłączyć się kolejny z xp lub win7.

Zobacz ustawienia gry od lan.

Podaj tytuł gry i na jakim systemie serwer.