Kilka małych porad

  1. Gdy chcemy sobie zrobić skrót od mojego komputera i żebyśmy widzieli dyski to wystarczy: nacisnąć LPM na ikonę: Mój komputer i trzymając guzik przeciągnąć do krawędzi ekranu, np. na prawo i puścić.

  2. Myślę, że większość ludzi chce ukryć pliki i poprostu klikają na ten plik, który chcą ukryć PPM> Właściwości i zaznaczają: Ukryty > OK. Dziwią się dlaczego sie nie ukryło, tylko jest jakieś przeźroczyste. Dlatego trzeba zrobić tak: Narzędzia > Opcje folderów i zakładka Widok, zaznaczamy tam: Pokaż ukryte pliki i foldery i dopiero teraz ukrywamy plik (folder) który chcemy ukryć. Następnie znów wchodzimy w Narzędzia > Opcje folderów > zakładka Widok i zaznaczamy: Nie pokazuj ukrytych plików i folderów . :slight_smile:

Piszcie w TYM topicu takie… “małe porady”

Jeśli jest zaznaczone "Nie pokazuj ukrytych plików i folderów ", ukrywasz nowy plik/folder, a on widziany jest jako półprzezroczysty, wystraczy odświeżyć widok, a już tego pliku/foldera nie zobaczysz. Nie trzeba, jak piszesz za każdym razem zmieniać ustawień w zakładce “Widok”.

Hm… no nie wiem. U mnie tak nie ma! Być może u większości ludzi też, więc myślę, że dobrze napisałem.

P.S. Jakiego masz WINDOWSA? Ja mam XP PRO.

ja od kiedy pamietam odswiezam i dziala zawsze, na kazdej windzie ktora mialem poczynajac od 95 przez 98, Me az do teraz do XP pro