Kilka piosenek (400mb) na 700 mb -> CD AUDIO


(Wiesiek Oo7) #1

Chciałabym nagrać kilkadziesiąt piosenek na płycie CD. Muszę to zrobić tak, żeby działało na odtwarzaczu w samochodzie. W WMP nazywa się to CD audio. Czy jest jakaś możliwość. Słyszałam, że można zmniejszyć jakość piosenek i w ten sposób zmieści się więcej ale nie wiem jak zrobić to tak żeby za bardzo nie zniszczyć jakości. Z góry dziękuję.

Płyta ma 700mb a piosenki 400 MB


(tomnatom) #2

Płyta ma 700 MB 9niemb), a więc 400 MB swobodnie się na niej zmieści.

Można użyć kompresji piosenek - konwersja do ogg lub MP3, ale stracisz sporo na jakości.


(scripter1) #3

Do tego trzeba jeszcze dodać że takie zwiększenie ilości zapisanych danych zwane "przepalaniem" płyty ("overburning") wymaga użycia specjalnej płyty przygotowanej do takiego zapisu bo na kiepskim nośniku są małe szanse powodzenia.

Alternatywą dla CD Audio może być płyta z plikami mp3 ale nie wszystkie odtwarzacze czytają mp3, tylko te oznaczone jako czytające mp3.

-- Dodane 09.10.2011 (N) 18:08 --

Tu chodzi o CD Audio i nie ma znaczenia ile te pliki zajmują zajmują miejsca w kompie bo i tak standardowa płyta mieści 74 minuty nagrania audio (standardowe płyty to pojemność 700MB danych lub 74 min nagrań audio włącznie z przerwami między nimi).

Następnym razem przeczytaj uważnie zanim napiszesz bzdurę.


(Wiesiek Oo7) #4

tomnatom Jak nie wiesz o co chodzi to nie pisz #-o . Chodzi o CD-Audio. Jaka jest różnica między mb a MB ? Dzięki scripter1. Chyba będe musiał kupić kilka płyt i nagrać na kilku . Pozdrawiam =D>


(scripter1) #5

mb oznacza megabity a MB oznacza megabajty (1MB=8mb)

Płyty mają standardowo pojemność 700MB czyli 700 megabajtów (także wielkość pliku w windows jest podawana jednostce będącej pochodną bajta czyli w megabajtach, kilobajtach lub bajtach).


(lith) #6

Mb to megabity... mb to na upartego byłyby 'milibity' :stuck_out_tongue: